شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 21
کد خبر: ۲۰۴۳۷۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۸
فرمانده انتظامی استان بوشهر:
سوک: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: با کمک رسانه‌ها به عنوان همکارانی صدیق و تلاش‌گر و بازوان توانمند پلیس، به دنبال انتقال حس امنیت روانی به جامعه هستیم.
به گزارش سوک خلیل واعظی در نشست بررسی نقش مهم رسانه‌ها در اجرای ماموریت‌های پلیس در جامعه اظهار داشت: نقش رسانه‌ها در برقراری امنیت روانی جامعه کم نظیر است که حتی در بیشتر مواقع قابل تفویض نیست.

وی افزود: امروزه با تکثر رسانه‌های مجازی و گروه‌هایی مختلف در شبکه‌های اجتماعی مواجه هستیم که در پاره‌ای از موارد به شکل عمدی و سهوی اقدام به انتشار مطالب خلاف واقع می‌کنند که رسانه‌ها و خبرنگاران با ترویج فرهنگ انقلابی و انتشار اخبار درست از مجاری قانونی می‌توانند ضمن بی‌اثر کردن اخبار دروغین منتشر شده از شبکه‌های اجتماعی، یک حس از امنیت روانی را به جامعه انتقال دهند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: در حوزه پلیس معتقدیم که رسانه‌ها به عنوان همکارانی صدیق و تلاش‌گر و بازوان توانمند پلیس، می توانند در ماموریت‌های محوله به مجموعه نیروی انتظامی کمک کار ما برای تامین امنیت پایدار باشند.

واعظی ادامه داد: توطئه‌های معندین و دشمنان نظام طی قریب به چهل ساله گذشته تمامی ندارد و اکنون نیز شاهدیم که هجمه‌های دروغین فراوانی بر علیه مسوولان بلند پایه نظام  در راستای آسیب به مردم، از طریق انتشار در شبکه‌های مجازی طراحی کرده‌اند که رسانه‌ها می‌توانند ضمن افزایش بصیرت مردم، روشنگریی لازم را به خرج دهند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: آنها به دنبال خدشه‌دار کردن امنیت عمومی هستند تا جامعه را دچار هرج و مرج کرده و پیشرفت‌های گسترده موجود در بخش‌های مختلف را زیرسوال ببرند.

واعظی ادامه داد: با کمک رسانه‌ها و با انتشار اخبار دقیق و صحیح اجازه چنین کارکردی را به آنها نمی‌دهیم و سعی ما این است که با کمک مردم ضمن تامین امنیت در لایه‌های مختلف جامعه،  اجازه ندهیم که امنیت عمومی دچار خدشه شود./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: