شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 21
کد خبر: ۲۰۴۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۰
ئیس پلیس راهور استان بوشهر:
سوک: رئیس پلیس راهور استان بوشهر گفت: یکی از سه عامل مرگ‌ومیر در کشور ایران تصادف جاده‌ای است.
به گزارش سوک قدرت‌الله کشکولی بعد از ظهر امروز در همایش موتورسواران قانونمند در شهرستان دشتی اظهار داشت: کاهش تصادفات در شهرستان دشتی، حاصل پیگیری‌های مستمر مسوولین این شهرستان است.

وی افزود: در بحث تصادفات و حوادث رانندگی یکی از مشکلات اصلی در سلامت جامعه ، موضوع حوادث ترافیکی است که باید برای کاهش این حوتدث چاره‌ج.یی کرد.

رئیس پلیس راهور استان بوشهر تصریح کرد: یکی از سه عامل مرگ‌ومیر در کشور ایران تصادف جاده‌ای است که دامنه اهمیت موضوع به‌ قدری مهم است که در سال 2004 میلادی سازمان جهانی بهداشت با تشکیل جلسه‌ای 21 هدف برای کاهش سوانح جاده‌ای تحت عنوان ایمنی راه‌ها تعیین کرد که کشورها ملزم هستند تا سال 2020 به این اهداف برسند که یکی از آن‌ها ارتقاء فرهنگ ترافیک است.

کشکولی با اعلام این که یکی از مؤثرترین ابزارها برای کاهش تصادفات جاده‌ای، آموزش است، گفت: در پنج سال گذشته در استان بوشهر شاهد کاهش تصادفات در حوزه جاده‌ای و شهری هستیم که در شش‌ماهه نخست سال 1396 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، 35 درصد از میزان تصادفات در استان بوشهر کاسته شده است.

کشکولی تأکید کرد: این موفقیت  در سایه مشارکت مردم، همکاری و همیاری همه مسؤولین و نقش رانندگان در کنار افزایش فرهنگ رانندگی بوده است.

رئیس پلیس راهور استان بوشهر افزود : هدف از برگزاری همایش و مانور موتورسواران قانونمند در شهرستان‌های استان بوشهر، ارتقاء سطح فرهنگ ترافیک به‌ویژه در بین قشر موتورسواران ، مشارکت مردم برای بالابردن فرهنگ رانندگی و استفاده صحیح از موتورسیکلت  با وجود داشتن آسیب‌های بیشتر از دیگر وسایل نقلیه است..

وی استفاده از کلاه ایمنی در زمان رانندگی توسط موتورسواران را مهم ارزیابی کرد و افزود: کلاه ایمنی دارای نقش پیشگیری است که امروز شاهد توزیع تعدادی کلاه ایمنی بین موتورسواران شهرستان دشتی بوده‌ایم./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: