يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
کد خبر: ۲۰۵۰۶۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا:
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بوشهر گفت: هر دو کارگاه احداث قطعات راه‌آهن بوشهر به شیراز که در منطقه حضور داشتند اقدام به جمع‌آوری تجهیزات خود کرده و عملا ساخت قطعاتی از راه‌آهن بوشهر به شیراز تعطیل شده است که از استاندار بوشهر درخواست پیگیری داریم.
به گزارش سوک، کیوان هاشم‌زاده صبح امروز در هفدهمین نشست علنی شورای اسلامی شهر بوشهر اظهار داشت: در سکوت مسوولان استان بوشهر شاهد تعطیلی کامل پروژه خط راه‌آهن قطعات بوشهر به شیراز هستیم که اگر کورسوی امیدی برای تزریق اعتبارات به این پروژه وجود داشت هم اکنون این امید نیز از بین رفته است.

وی اضافه کرد: شاهد این ادعا تعطلی هر دو کارگاهی است که در این بخش تجهیز شده بود و با وجود این که در طی چهار سال گذشته هیچ گونه اعتباری به این پروژه تزریق نشده بود اما این دو کارگاه در منطقه حضور داشتند که با جمع‌آوری تجهیزات این دو کارگاه در روزهای گذشته، عملا ساخت قطعاتی از راه‌آهن بوشهر به شیراز تعطیل شده است که از استاندار بوشهر درخواست پیگیری داریم.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بوشهر با اشاره به عقب‌ماندگی شهر بوشهر به دلیل نداشتن یک فرمانداری قوی تصریح کرد: به دلیل این که مرکز استان بوشهر از نداشتن یک فرماندار قوی به شدت رنج می‌برد، بخش‌های عمده این شهرستان همچنان در توسعه‌نیافتگی قرار دارند که از استاندار بوشهر می‌خواهیم که برای این شهرستان به دنبال یک گزینه مناسبی باشد تا بتواند ضمن جبران این میزان عقب افتادگی فکری اساسی برای توسعه این شهرستان به خرج دهد.

وی ادامه داد: هرچند در حوزه خدمات شهری، شهرداری و شورای شهر تا حدودی می‌توانند به مردم ارائه خدمات کنند اما نقش حاکمیتی فرماندار نیز مزید بر علت می‌شود تا با یک هماهنگی بین دستگا‌های اداری شاهد کاهش مشکلات فراوان این شهر باشیم.

هاشم‌زاده عنوان کرد: وجود مشکلات گسترده شهر بوشهر به دلیل عدم هماهنگی فرابخشی دستگاه های اجرایی شهرستان بوشهر است که در صورت وجود یک فرماندار مقتدر، بخش عمده این مشکلات که مدیریتی بوده و نیازی هم به بودجه ندارد با وجود فرمانداری پیگی، حل می‌شود و می‌تواند به عنوان یک اهرم، کمک حال شهرداری و شورا برای اجرای برنامه‌های توسعه شهری باشد.

وی با انتقاد از کمبود تجهیزات اطفا حریق در سازمان آتشنشانی بندر بوشهر گفت: بر اساس اصول پدافندغیرعامل، مرکز استان بوشهر به دلیل وجود بندر، نیروگاه هسته‌ای و منطقه ویژه اقتصادی نیازمند داشتن تجهیزات مدرن اطفا حریق است در حالی که هم اکنون تجهیزات ابتدایی هم در آتشنشانی بوشهر وجود ندارد که می‌تواند به عنوان یک زنگ خطر برای مسوولین قرار گیرد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بوشهر با اشاره به خبر یکی از سایت‌های خبری در خصوص نشست یکی از اعضا اصول‌گرای شورای شهر بوشهر با نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی پیرامون انتخاب جایگزین برای شهردار بندر بوشهر گفت: تا زمانی که قانون اجازه می‌دهد یا خودشان دوست داشته باشند که در شهرداری بندر بوشهر فعالیت کنند، از میگلی‌نژاد حمایت می‌کنیم و اگر هم بر اساس قوانین جدید از به کارگیری بازنشستگان در مسوولیت‌هایی مانند شهرداری‌ها معذوریت داشته باشیم برای انتخاب شهردار جدید بندر بوشهر نیازی به توصیه استاندار، فرماندار و یا نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نداریم.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۲
ملکوت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
0
0
اگر میشد که در زمان استاندار قبلی اقدام می کرد فعلا نه نماینده ها ونه استاندار استان پیگیر نیستند در مورد راه آهن .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
0
0
شروع نشده بود که بخواد تعطیل بشه
نام:
ایمیل:
* نظر: