شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 20
کد خبر: ۲۰۵۱۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
سوک: رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: این شهر تنها مرکز استان در کشور است که طرح مطالعات ترافیکی ندارد.
به گزارش سوک اکبر توسلی در حاشیه نشست علنی شورای شهر بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: این درحالی است که قرار داد مطالعات جامع طرح ترافیک بوشهر در سال 93 ابلاغ و قرار بود که تا سال 95 به اتمام برسد اما هنوز و پس از گذشت 20 ماه از پایان این قرارداد طرح به پایان نرسیده که جای سوال و ابهام است.

وی در باره وضعیت واگذاری کیوسک‌ها به شهروندان بیان کرد: براساس مطالعات میدانی کیوسک‌های فراوانی درشهر بوشهر وجود دارد که به شکل شبانه و بدون دریافت مجوز از شورای اسلامی شهر بوشهر، ایجاد شده اند.

توسلی افزود: این کار در حالی صورت گرفته که افراد فراوانی که مستحق هستند در ساختمان شهرداری بندر بوشهر فقط امروز و فردا می‌شوند و دستشتان برای گرفتن مجوز کوتاه است.

وی در ارتباط با مناقصه های شهرداری ادامه داد: این مناقصه ها فاقد طرح تصویبی و پیوست‌های لازم مطابق بودجه است.

توسلی بیان کرد: یکی از مهمترین این طرح ها بوستان در دست ساخت حاشیه ورودی شهر بوشهر حدفاصل میدان غدیر تا میدان آزادی است که با وجود این که اعتبار 40 میلیارد ریالی برای ساخت آن پیش بینی شده طرح مطالعاتی ندارد.

وی گفت: مطالعات گونه‌های درختان کشت شده در این بوستان نیز موجود نیست و درختانی کشت شده در این فضای این بوشتان به هیچ عنوان با بافت منطقه سازگاری ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر بوشهر در ارتباط با طرح چرخ و فلک شهر بوشهر بیان کرد: طرح چرخ فلک شهر بوشهر نیز در آبان ماه سال 94 با اعتبار 48 میلیارد ریال آغاز شد که سهم شهرداری 39 میلیارد ریال و مابقی نیز حجم آورده سرمایه‌گذار بخش خصوصی بود.

توسلی اضافه کرد: با وجود اینکه قرار بود این طرح در مدت 18 ماه ساخته شود و تاکنون شهرداری اقدام به پرداخت 32 میلیارد ریال به مجری طرح کرد و 6ماه از مدت زمان تعیین شده برای اتمام طرح گذشته ولی همچنان شاهد تعطیلی این طرح هستیم.

وی ادامه داد: باید مشخص شود که چگونه باید حق و حقوق مردم در مورد این تاریخ عقب افتاده جبران شود زیرا اکنون نیز فضایی نمی‌بینیم که نشانه‌هایی از اراده مجری طرح برای اتمام این طرح نیمه تمام باشد./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: