سه‌شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - 2018 October 23
کد خبر: ۲۰۵۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۶
سوک: کارشناس تربیت بدنی اداره کل آموزش وپرورش استان بوشهر گفت: درسال تحصیلی جاری 90 هزار دانش آموز دختر و پسر این استان زیر پوشش طرح المپیاد ورزشی درون مدرسه ای قرار گرفتند.
به گزارش سوک فریدون فخری افزود: این طرح با شعار تحصیل، تهذیب برای چهارمین سال متوالی با هدف همگانی کردن ورزش، ایجاد فرهنگ تحرک نشاط و شادابی و استعدادیابی و شکوفاشدن دانش آموزان اجرایی شده است.

وی اظهارکرد: باتوجه به سبک زندگی و کم تحرکی مردم، این طرح بسیار موفق بوده و باعث شده که شور و نشاط و شادابی دربین دانش آموزان بیشتر شود.

فخری با بیان اینکه دراین طرح ضمن اینکه به ورزش همگانی نگاه شده به ورزش قهرمانی هم توجه دارد، گفت: هدف اصلی این طرح شکوفا کردن و به فعلیت رساندن استعدادهای بالقوه ای است که در تمامی دانش آموزان وجود دارد.

کارشناس تربیت بدنی اداره کل آموزش وپرورش استان بوشهر بیان کرد: تجارب نشان داده که بیشتر قهرمانان کشور در رشته های مختلف از مدارس شکوفا شدند.

وی گفت: در تابستان امسال 30 تیم از استان به رقابت های المپیاد مدارس کشوری اعزام و موفق به کسب مقام های برتر ازجمله در رشته دو ومیدانی که قهرمانان آن از شهرستان گناوه بودند، نایل شدند.

وی یادآورشد: شطرنج، تنیس روی میز و فوتسال از دیگر رشته هایی بود که دانش آموزان استان بوشهر صاحب مقام شدند.

کارشناس تربیت بدنی اداره کل آموزش وپرورش استان بوشهر ادامه داد: دراین رقابت ها دانش آموزان زیادی از استان نیز به اردوهای استعدادیابی تیم ملی دعوت و تعدادی از آنان به ملی فوتبال دانش آموزی و نوجوانان در رده دختران و پسران راه یافتند.

وی افزود: المپیاد ورزشی دورن مدرسه ای در مهر و آبان در رشته های مختلف افتتاح و با برگزاری چندین رشته ورزشی تیم های قهرمان به مسابقات استانی که طبق تقویم در ماههای دی، بهمن و اسفند برگزار می شود معرفی و حضور می یابند.

فخری گفت: تیم های قهرمان مدارس شهرستان ها، درصورت کسب قهرمانی استان به رقابت های کشوری که تابستان هر سال برگزار می شود، راه می یابند./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: