پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 13
کد خبر: ۲۰۵۱۴۴
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۳
با نگاهی به عکس منتشرشده؛
سوک: قطعا حضور ارتش بریتانیا هزاران کیلومتر خارج از مرزهای خود و تعرض به کشوری مسلمان در قلب خاورمیانه نه تهاجم بلکه تجاوز بوده که نه تنها در تابلوی قبرستان متجاوزین انگیسی بلکه در کتاب های درسی نیز می بایست به کرات بدان اشاره شود.
به گزارش سوک عکسی در شبکه های مجازی دست به دست شد که بر اساس آن اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در اقدامی عجیب تابلوی قبرستان متجاوزین انگلیسی را به مهاجمین تغییر داد.

این عکس که بازتاب گسترده ای در فضای مجازی داشت باعث انتقادات بسیاری گردید زیرا کسانی که دل در گروِ تاریخِ کشور و استان بوشهر به عنوان خطه ای دلاورخیز و غیور دارند بر این اعتقادند که برخی عمدا یا سهوا درصدد زدودن تجاوز از چهره انگلیسی ها هستند.

در حالی که به گواهِ تاریخ ارتش بریتانیا در اقدامی ناجوانمردانه به استان های جنوبی کشورمان از جمله بوشهر تعرض کرد و با مقاومت مردم مسلمان و خداجوی این دیار و با هدایت های مراجع دینی مجبور به ترک منطقه شدند اما مشخص نیست به چه دلیل اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر سعی دارد کلمه "تجاوز" را به "تهاجم" تغییر دهد.


بهتر است مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن عذرخواهی از مردم نوشته های تابلوی موردنظر را به قبل بازگرداند و اجازه ندهند رشادت ها و دلاورمردی های امثال شهید رییسعلی دلواری تحت الشعاع چنین بی توجهی هایی قرار بگیرد.

قطعا حضور ارتش بریتانیا هزاران کیلومتر خارج از مرزهای خود و تعرض به کشوری مسلمان در قلب خاورمیانه نه تهاجم بلکه تجاوز بوده که نه تنها در تابلوی قبرستان متجاوزین انگیسی بلکه در کتاب های درسی نیز می بایست به کرات بدان اشاره شود.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۸
ملکوت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
3
2
وقتی صحبت از نفوذی زده می شود وباید هوشیار بود همین هست که جای متجاوز به مهاجم داده می شود .بچه های انقلابی هوشیار باشند وحرکت لاک پشتی بعضی از مسئولین بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی رصد کنند. درود بر سوک باد که چنین اخبارهای منتشر می کند وبه مردم آگاهی میدهد.
بیغرض
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
3
4
تحلیل پیش پا افتاده ای داشتید. بسیار کار پسندیده ای انجام شده . خودتان را به هر بهانه اینقدر سخیف نکنید.
انقلابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
3
1
ما جوانان انقلابی بوشهر نمی گزاریم خون رییس علی دلواری پایمال شود و بزودی دوباره بزرگترین تابلو را میسازیم و روی ان مینویسیم گورستان متجاوزین انگلیس مکار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
2
2
چقدر ساده لوح هستید.چقدر....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
2
2
همه تغییرات بنیادین از تغییر یک کلمه و یا انحراف یک گام آغاز می شود.
صمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
2
3
کلمه مهاجمین مناسب تر و باشخصیت تره.هرکسی نوشته بود متجاوزین اشتباه کرده.سوک بیخودی شلوغش نکن تو نه سر پیازی و نه ته پیاز .اگه راست میگی و میخوای رسالت فرهنگی ات رو انجام بدی ، امانتدار واژه ها و نظرات مردم باش نه سخنگوی یک جناح شکست خورده وامونده اختلاسگر کاسب تحریم.مرد باش درج کن.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
0
0
یک بار هم گل لاله روی تمام قبر ها گذاشته بودند.
حسین حشمتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۸
1
3
ضمن تائید نظرکاربرگرانقدری که با نام صمد افاضه فرموده اند عرض می کنم که دوستان وهمکاران محترم درسایت سوگ می باید ابتدا معنای کلمات متجاوزین ومهاجمین را بررسی ومقایسه می کردند تا بدانند که،براساس لغت نامه های معتبر فارسی،متجاوز،کاربردهای زیادی داردکه مثلا درتجاوزات جنسی نیز به کارگرفته می شود ومترادف فارسی آن«چنگ انداز» و«زورگوست» اما مهاجم یا مهاجمین به معنای اشغال کننده است که درمورد قبرستان انگلیسی ها دربهمنی، مقصود را بهتر ورساتر می رساند، ازاین گذشته باید دوستان پایگاه اطلاع رسانی وتحلیلی سوگ عنایت داشته باشند که موضوع مهم تر از این بحث تعصب گرانه،قدرت استقامت ودفاع جانانه ملت جاویدان ایران درمقابل تهاجم وجنگهایی است که توسط دول اشغالگر دور ونزدیک درطول تاریخ روی داده است ونکته ی شایان توجه این که علی رغم تمام مصائب ومشکلاتی که از ناحیه دول مهاجم برای ملت سرافراز ایران پیش آمده است، بحمداله دولت جمهوری اسلامی ایران اکنون در موقعیتی بی نظیر از لحاظ نظامی، سیاسی و...درمیان چند کشور مطرح دنیا قرارداردد، موفق باشید.
نام:
ایمیل:
* نظر: