دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 10
کد خبر: ۲۰۵۲۳۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
طی روزهای گذشته روی داد؛
سوک: سفر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر به روستای شول گناوه برای وی دردسرساز شد و این اعتراضات نشان می دهد جامعه نسبت به کم مهری های صورت گرفته توسط بعضی مدیران واکنش منفی بروز می دهد. موضوع مهمی که همه مسئولین استان بوشهر باید بدان عنایت ویژه داشته باشند.
به گزارش سوک سفر ناصر امیرزاده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان بوشهر به روستای شول گناوه برای بازدید از صنعت گبه و دیدار با فعالین این حوزه موجب واکنش تند کاربران در شبکه های مجازی شد.

ظاهرا برخی فعالین اجتماعی از بی مهری هایی که میراث فرهنگی استان بوشهر به صنعت گبه کرده بود گلایه مند بوده و به سفر امیرزاده واکنش منفی نشان دادند.

معترضین به امیرزاده اعتقاد دارند مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر قبلا هیچ کمکی به آنان نکرده و پس از این که جوانان این روستا در تهران خوش درخشیدند و در نمایشگاه مورد تقدیر وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گرفتند، "امیرزاده برای گرفتن عکس یادگاری" و رسانه ای کردن موضوع به دیدار فعالین صنعت گبه در روستای شول رفته است.

انتقادات تند منتقدین میراث فرهنگی استان باعث شد امیرزاده نیز واکنش نشان دهد و با بیان این که گبه جزو صنایع دستی محسوب نمی شود به آنان بگوید که این صنعت ارتباطی به میراث فرهنگی استان ندارد.

از طرفی امیرزاده حضور خود در روستای شول را برای کمک به صنعت گبه عنوان کرد و گفت که در این زمینه تصمیمات خوبی گرفته شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر خطاب به منتقدن گفت: " یکی از این تصمیمات احیای کارگاه و مرکز آموزشی بود که سال ها بود داشت خاک می خورد و اینکه قرار شد اوایل آذرماه با حضور سایر مسئولین بخش صنعت، معدن و تجارت مشکلات مربوطه بررسی و راهکار مناسب اندیشیده شود."

بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از غرفه گبه روستای شول گناوه در نمایشگاه تهران

از سوی دیگر منتقدین خطاب به امیرزاده با بیان این که "اگر به حوزه شما مربوط نیست حتما برای عکس های زیبا تشریف فرما شدید" به وی یادآور شدند که "مرکز آموزشی گبه بافی یک سال است به عنوان کارگاه های آموزشی گبه بافی و گلیم بافی استفاده می شود و از ابتدای ایراد طرح توجیهی احیای گبه شول و طبق سرفصل اول یعنی آموزش از این کارگاه با همکاری سازمان فنی و حرفه ای بهره برده می شود."

اکنون سئوال اینجاست اگر صنعت گبه به مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر ارتباطی نداشته است پس همچنان که منتقدین وی پرسیدند دلیل حضور امیرزاده در روستای شول و بازدیدِ آن چه بوده است؟

پرسش دوم ناآگاهی مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر است که در صورت صحیح بودن انتقادات کاربران در فضای مجازی بسیار باعث تاسف است زیرا نشان می دهد امیرزاده از اتفاقاتی که در حوزه آموزش گبه افتاده، بی اطلاع است.

به هر حال، سفر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر به روستای شول گناوه برای وی دردسرساز شد و این اعتراضات نشان می دهد جامعه نسبت به کم مهری های صورت گرفته توسط بعضی مدیران واکنش منفی بروز می دهد. موضوع مهمی که همه مسئولین استان بوشهر باید بدان عنایت ویژه داشته باشند.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
0
0
مدیرکل ؟
نام:
ایمیل:
* نظر: