پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 13
کد خبر: ۲۰۵۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱
با نگاهی به سخنان امروز گراوند؛
سوک: استاندار بوشهر با اشاره به استقرار صنایع عظیم نفت و گاز در سطح استان، گفت: صنایع نفت و گاز و پتروشیمی باید به مسئولیت‌های اجتماعی خود در قبال مردم پایبند باشند.
به گزارش سوک عبدالکریم گراوند در نشست با فعالان پتروشیمی در استان بوشهر اظهار داشت: صنایع عظیم نفت و گاز و پتروشیمی در سطح استان بوشهر مستقر شده است و در شمال و جنوب استان بوشهر شاهد فعالیت گسترده این صنایع هستیم.

وی استقرار این صنایع و زیرساخت‌های موجود در استان را فرصت خوبی برای توسعه صنایع پائین‌دست پتروشیمی دانست و اضافه کرد: باید از ظرفیت‌های خوبی که در صنعت پتروشیمی استان بوشهر ایجاد شده است به خوبی بهره بگیریم.

استاندار بوشهر خواستار معرفی ظرفیت‌های صنایع پائین دست پتروشیمی استان بوشهر برای سرمایه‌گذاران شد و بیان کرد: تاکنون در زمینه صنایع پائین دست کار چندانی صورت نگرفته است.

توسعه صنایع پائین دست
وی با تاکید بر لزوم توجه به صنایع پائین دست و زنجیره ارزش پتروشیمی در استان بوشهر، ادامه داد: نگاه ما به این مقوله باید تولید و اشتغال و درآمدزایی باشد و زنجیره‌های ارزش در سطح استان شکل بگیرد.

به نوشته مهر، گراوند خواستار تسهیل در روند سرمایه‌گذاری و همچنین توجه به مسائل زیست محیطی برای توسعه اشتغال شد و افزود: تخلیه و بارگیری محصولات صنایع پتروشیمی در بنادر پارس جنوبی باید سرعت بیشتری بگیرد و شاهد کاهش انتظار کشتی‌ها باشیم.

وی با تاکید بر اینکه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی باید به مسئولیت‌های اجتماعی خود در قبال مردم پایبند باشند، تصریح کرد: کاهش آلایندگی، توسعه اشتغال، مهارت‌افزایی نیروهای جویای کار و توجه به ظرفیت‌های استان باید مورد توجه صنایع باشد.

آیا نفتی ها به توصیه های استاندار بوشهر پایبند خواهند بود؟
اکنون باید دید آیا نفتی ها به توصیه استاندار بوشهر عمل کرده و پایبند خواهند بود یا این که همچون دوره های گذشته این سخنان فقط در حد حرف باقی مانده و پس از چهار سال هیچ اتفاقی در حوزه مسئولیت های اجتماعی نفت نمی افتد و بازهم مردم باید در انتظار دولت بعدی و مدیران بعد باشند؟

نام:
ایمیل:
* نظر: