سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 20
کد خبر: ۲۰۵۴۶۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در نشست خبری؛
سوک: مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: سالانه 2200 میلیارد تومان نقدینگی خزانه کشور از شرکت گاز استان بوشهر تآمین می شود.

به گزارش سوک غلامعباس حسینی در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران با تشریح خدمات شرکت گاز استان بوشهر اظهار داشت: گازرسانی به 36 شهر و 358 روستای استان بوشهر انجام شده است.

وی با بیان اینکه 70 درصد گاز کشور از بوشهر منتقل می شود، یادآور شد: 6 هزار کیلومتر شبکه گازرسانی انجام و 170 هزار انشعاب در سطح استان وصل شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با بیان اینکه 150 هزار مشترک در سطح استان بوشهر داریم، خاطرنشان کرد: تنها شهری که در استان گازرسانی نشده، جزیره خارگ است و به خاطر عدم وجود گازرسانی فعلا امکان گازرسانی مهیا نیست و بعد از اتمام طرح NGL خارگ گازرسانی در خارگ را دنبال خواهیم کرد.

حسینی تصریح کرد: گازرسانی به 44 روستای استان در دست انجام است که تا پایان سال 40 روستا به شبکه گاز وصل خواهند شد و 4 روستای باقی مانده هم اوائل سال آینده گازرسانی می شوند.

وی گفت: سال گذشته 22 هزار انشعاب و امسال 25 هزار انشعاب در دستور کار شرکت گاز استا که سال گذشته 23 هزار انشعاب و امسال تاکنون هم 16 هزار انشعاب انجام شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به فروش گاز از طرف این شرکت بیان کرد: شرکت گاز استان بوشهر رتبه دوم فروش گاز در کل کشور را دارد، 99 درصد فروش گاز ما صنعتی است و سالانه 2200 میلیارد تومان نقدینگی خزانه کشور از شرکت گاز استان بوشهر تآمین می شود.

حسینی ادامه داد: بابت فروش گاز در سال 92، 51 میلیارد تومان، سال 93، 173 میلیارد تومان، سال 94، 139 میلیارد تومان، سال 95، 148 میلیارد تومان و سال 96 هم تاکنون 35 میلیارد تومان از طرف شرکت گاز استان بوشهر ارزش افزوده به اداره کل امور مالیاتی پرداخت کردیم.

وی با بیان اینکه شرکت گاز 150 میلیارد تومان به شهرداری های استان بوشهر کمک کردیم، گفت: کیفی کردن خدمات، تعالی سازمانی، ممیزی انرژی، تعمیر ونگه داری ایستگاه ها از جمله برنامه های مهم شرکت گاز است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در بخش پژوهش 35 مورد حمایت از پایان نامه و 5 مورد ثبت اختراع و 12 پروژه پژوهشی هم در دست اجرا داریم.

حسینی اضافه کرد: 16 میلیارد تومان وام قرض الحسنه برای گازکشی منازل نظر گرفته شده که برای هر متقاضی 2 میلیون تومان تسهیلات با سود 4 درصد پرداخت خواهد شد.

وی افزود: سال گذشته 125 میلیارد تومان اعتبار برای گازرسانی به شهرها و روستاها هزینه شد و از بودجه 140 میلیارد تومانی امسال 50 درصد نقدینگی را دریافت کردیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در پاسخ به سوالی در مورد اینکه درآمدهای فروش گاز چگونه هزینه می کنید، گفت: کل درآمد حاصل از فروش گاز را به خزانه واریز میکنیم و از طرف خزانه یک دوازدهم میزان فروش گاز به حساب شرکت گاز پرداخت می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: