سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 20
کد خبر: ۲۰۵۵۱۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
با حضور محمود بردک نیا؛
سوک: مستند "دینگانه" به کارگردانی و تهیه کنندگی محسن نساوند ازابتدای آذر ماه سالجاری آغاز شده و به زوایای زندگی محمود بردک نیا نوازنده بوشهری می‌پردازد.
به گزارش سوک ابتدای آذر ماه سالجاری فیلم مستند "دینگانه" در بوشهر کلیدخورد. این مستند به موسیقی نواحی جنوبی کشور و اختصاصا به موسیقی بوشهر می‌پردازد. مستند "دینگانه" به کارگردانی و تهیه کنندگی محسن نساوند ازابتدای آذر ماه سالجاری آغاز شده و به زوایای زندگی محمود بردک نیا نوازنده بوشهری می‌پردازد.این کارگردان که معمولا در آثارش به موضوعات اجتماعی و ابعاد انسانی شخصیت‌های درون قابهایش  که غالبا گمنام هستند علاقمند است و تلاش بر یافتن نیمه پنهان وجود این شخصیت‌ها در پرتره‌های خود دارد، در این مستند زندگی نوازنده‌ای مشهور را دستمایه اثر خود قرار داده که در بوشهر زندگی می‌کند.
                            
کارگردان و تهیه کننده این فیلم با اشاره به غنای موسیقی نواحی جنوبی کشور گفت: مستند "دینگانه" با تاکید بر موسیقی فولکلور و نواحی جنوب کشور خصوصا موسیقی بوشهر با حضور محمود بردک نیا از ابتدای آذر ماه سالجاری جلوی دوربین رفت.

نساوند که ساخت فیلم‌های"داون"،"سایه" و"ژلوفن" را در کارنامه خود دارد با اشاره به نقش پررنگ نوازندگان در موسیقی بوشهر گفت: این مستند با تاکید بر نقش نوازندگان در موسیقی جنوب به بخشی از زوایای زندگی محمود بردک نیا نوازنده توانمد بوشهری می‌پردازد.

وی با اشاره اینکه بخش‌هایی از این مستند در پاریس و زنگبار فیلمبرداری خواهد شد گفت:  آیین ایرانی،سعید بوشهری،بهتاش کمه‌ زری و کاوه زارعی فیلمبرداران و امیر یوسف اکبرزاده و مجید فیلی عکاسان مستند"دینگانه" هستند.

محسن نساوند از انجام مطالعات و تحقیقات اولیه این پروه از سال91 خبر داد و گفت: فیلمبرداری مستند"دینگانه" که در واقع پرتره‌ای در باره زندگی محمود بردک نیاست به دلیلی ابعاد مختلف و شرایط ویژه‌ای که دارد تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر: