شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 20
کد خبر: ۲۰۵۵۱۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
براساس مصوبه کمیسیون کشاورزی مجلس رئیس‌جمهور رئیس سازمان عشایری و روستایی شد.
یوسف داوودی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به جلسه امروز(سه‌شنبه، 7 آذر) این کمیسیون، گفت: جلسه امروز کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور نمایندگانی از مرکز پژوهش‌های مجلس، وزارت جهاد کشاورزی و دولت و نیز تمامی اعضای کمیسیون برگزار شد.

بیشتر بخوانید: تعیین ساختار سازمان توسعه عشایری و روستایی در مجلس

وی افزود: در این جلسه کلیات طرح دو فوریتی بازسازی و نوسازی قنوات، توسعه آب‌بندها و اجرای عملیات آب و خاک و آبخیزداری مطرح و ابتدا کلیات آن به تصویب رسید و قرار شد که 85 درصد هزینه‌های انتقال آب را، دولت بلاعوض به کشاورزان بدهد، اما سپس با نظر نمایندگان و پیشنهاد یکی از اعضا مقرر شد که بررسی‌های بیشتری بر روی این طرح صورت گیرد و مراعا ماند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در تشریح مراعا ماندن طرح دو فوریتی بازسازی و نوسازی قنوات، اظهار داشت: بعضی از اعضای کمیسیون معتقد بودند که دولت در شرایط فعلی هم صددرصد هزینه انتقال آب را برای کشاورزان تأمین می‌کند و ضرورتی ندارد که 85 درصد نیز در لایحه گنجانده شود.

داوودی با اشاره به بخش دیگری از مصوبات جلسه امروز کمیسیون اقتصادی، گفت: در بخش دیگری از این جلسه، طرح تأسیس سازمان عشایری و روستایی مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت 9 بند آن به تصویب رسید که به ساختار و تشکیلات این سازمان اختصاص دارد.

نماینده مردم سراب در مجلس تأکید کرد: طبق مصوبه کمیسیون کشاورزی مقرر شد که رئیس‌جمهور در رأس سازمان عشایری و روستایی قرار گیرد و وزیر جهاد نیز رئیس این سازمان را تعیین کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه قرار شد که ریاست سازمان عشایری و روستایی سه ساله باشد و قرار شد که سازمان محیط زیست هم یکی از اعضای شورای عشایری روستایی باشد.
منبع: تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر: