سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 20
کد خبر: ۲۰۵۵۲۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
مرکز آماری CIES با همکاری فیفا به بررسی آماری ۳۲ تیم جام جهانی روسیه پرداخته است.
به گزارش سوک ‌به نقل از فیفا، قرعه‌کشی جام جهانی روسیه جمعه در مسکو برگزار می‌شود و ۳۲ تیم راه یافته حریفان‌شان را خواهند شناخت. در آستانه این رویداد مرکز آماری CIES با همکاری فیفا به بررسی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و پروفایل ۳۲ تیم راه یافته پرداخت و از جنبه‌های گوناگون ۳۲ تیم جام جهانی را طبقه بندی کرد.

* سن:

طبق بررسی‌های صورت گرفته تیم‌ ‌ملی پاناما مسن‌ترین تیم در بین ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی روسیه است که میانگین سنی بازیکنان این تیم ۲۹.۴ و تیم نیجریه با ۲۴.۹ جوان‌ترین تیم بوده است. تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران از این حیث با میانگین سنی ۲۶.۵ در رده بیست و ششم بین ۳۲ تیم است و این نشان می‌دهد که تیم کارلوس کی‌روش در بین تیم‌های جوان جام جهانی قرار دارد.

* قد:

شاخص قد در فوتبال یکی از عوامل مهم موفقیت تیم‌ها محسوب می‌شود و به همین خاطر بازیکنان حاضر در انتخابی جام جهانی از منظر قد هم مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

در این عرصه عربستان سعودی پایین‌ترین میانگین قدی را با ۱۷۶.۲ سانتیمتر برخوردار است و صربستان با ۱۸۵.۶ سانتیمتر بلندقدترین تیم حاضر در جام جهانی روسیه خواهد بود.

تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران نیز در این عرصه در رده دوازدهم قرار دارد که  جایگاه خوبی محسوب می‌شود.

* کشور محل تولد:

حضور بازیکنان از کشورهای دیگر و به اصطلاح دو رگه موضوع دیگری بود که در این عرصه مورد بررسی قرار گرفته است. از ۳۲ تیمی که در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حاضر بودند، یعنی ۱۰۳۲ بازیکن، ۹۸ نفر در آن کشور متولد شده‌اند که مراکش با ۶۱.۵ درصد "بازیکن خارج از این کشور متولد شده" در صدر قرار دارند. بازیکنان هفت کشور در انتخابی جام جهانی به صورت تمام در کشور خودشان متولد شده‌اند که ایران یکی از آن تیم‌ها است که در کنار برزیل، عربستان، آلمان، کلمبیا، مکزیک و کره جنوبی قرار می‌گیرد.

* لژیونرها:

این مرکز آماری همچنین به بررسی لژیونرهای تیم‌های حاضر در جام جهانی روسیه پرداخته است. سه کشور کرواسی، سوئد و ایسلند تمام بازیکنانشان در کشورهای دیگر بازی کرده‌اند و به اصطلاح همه بازیکنان این تیم‌ها لژیونر هستند. در طرف مقابل انگلیس و عربستان دو تیمی هستند که هیچ لژیونری ندارند و تمام بازیکنان آنها در لیگ‌های خودشان بازی می‌کنند. 

تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران با ۴۲.۴ لژیونر در بین ۳۲ تیم جام جهانی  ۲۰۱۸ روسیه در رده بیست و پنجم قرار گرفته است.

* لژیونرها کجا بازی می‌کنند:

لیگ برتر انگلیس با ۱۶۴ بازیکن بیشترین نماینده را در بین بازیکنان حاضر در جام جهانی روسیه داشته است و بعد از آن لالیگا با ۹۵ و بوندسلیگا با ۹۰ بازیکن در رده‌های دوم و سوم قرار دارند. لیگ برتر فوتبال ایران با ۲۱ بازیکن در رده هجدهم قرار گرفته است.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: