سه‌شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - 2018 October 23
کد خبر: ۲۰۵۵۲۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
سخنگوی قوه قضاییه گفت: ایشان(احمدی نژاد) که هشت سال رییس شورای عالی امنیت ملی بوده فرق نظم عمومی و امنیت عمومی را باید بداند. یا نمی داند یا نخواسته بداند.
حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در صد و بیست‌ و یکمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه ادامه داد: ایشان (احمدی نژاد) می گوید طبق اصل قانون اساسی همه دادگاه ها باید علنی باشد غیر از موارد خلاف عفت عمومی و مواردی که امنیتی است.

وی ادامه داد: اصل قانون اساسی سه چیز را استثنا می کند. قانون اساسی گفته که خلاف نظم عمومی باشد و این با امنیت عمومی فرق دارد و ایشان که هشت سال رییس شورای عالی امنیت ملی بوده فرق نظم عمومی و امنیت عمومی را باید بداند. یا نمی داند یا نخواسته بداند.

اژه‌ای گفت: می گوید که 17 میلیون پرونده در قوه قضاییه است که اگر دو طرف داشته باشد 34 میلیون می شود و از قوه قضاییه سئوال می کند که 34 میلیون متخلف هستند که تو به سرشان بزنی. خواهش می کنم ادبیات را نگاه کنید.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: اگر این مقدار نفهمیدند و این حرف ها را می زنند یک بحث است. اگر می فهمند و این طور حرف می زنند، برای خیلی هایمان تکلیف دیگری است.

وی افزود: اولاً 17 میلیون نیست و این رقم خلاف و کذب است. ثانیا بارها مسئولان مختلف قوه قضاییه و خود من چند بار گفتم که 15 میلیون پرونده برای 15 میلیون نفر نیست برای 15 میلیون نقطه ای است که افراد مشغول رسیدگی است. ممکن است یک پرونده یک بار یا 100 بار جزء این آمار باشد اما برای دو یا سه نفر است.

اژه‌ای گفت: ایشان(احمدی نژاد) یا نمی فهمند یا خودشان را به نفهمی می زنند چون بارها گفته شده است.

وقتی گفته می شود 15 یا 16 میلیون پرونده، این به معنای 16 میلیون ورودی نیست. بعد می گویند این 16 میلیون نفر متخلف هستند که به سرشان می زنید؟ این چه ادبیاتی است؟ خیلی از این پرونده ها حقوقی است.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا نباید احمدی نژاد دستگیر و با وی برخورد شود که دروغ و نشر اکاذیب می کند و افترا می زند گفت: اینها فقط به توهین به قوه قضاییه نیست و گاهی وقت ها نسبت به خیلی جاهای دیگر و مراکز دیگر است. فقط یک جمله می گویم. حکمت صبر قوه قضاییه ان شاء الله در آینده نه چندان دور برایتان روشن می شود.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: این صبر و عدم اقدام که مورد توقع بسیاری از مردم ما است بعدا علتش مشخص می شود.

واقعاً نزدیکان تو 80 میلیون است و همه 80 میلیون شما را قبول دارند؟ نمی گویند همه ملت اما حتما برخی مردم این توقع را دارند و وظیفه مدعی العموم هم هست و نیاز به شکایت خصوصی دارد اما این صبر ما حکمتی دارد که درآینده حکمت آن مشخص می شود.
منبع: فارس

نام:
ایمیل:
* نظر: