شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 20
کد خبر: ۲۰۵۵۴۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
سوک: معاون فرماندار تنگستان استان بوشهر گفت: امسال مجوز راه اندازی پنج سازمان مردم نهاد (سمن) در این شهرستان صادر شد.
به گزارش سوک احمد دشتی در نشست هیات نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد افزود: توسعه و تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد از شعارهای محوری دولت تدبیر و امید است که در این ارتباط تلاش شده سمن‌ها را در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، محیط ‌زیست، گردشگری، بانوان، ورزشی و غیره درشهرستان حمایت و فعال شوند.

وی با اشاره به صدور مجوز راه اندازی یک سمن در زمینه محیط زیست در تنگستان بیان کرد: تاکنون پنج مجوز راه اندازی سازمان مردم نهاد در شهرستان صادر شده و 13 درخواست نیز در دست بررسی و اقدام است که پس از تکمیل پرونده و گرفتن استعلام های لازم، مجوز فعالیت آنها صادر می شود.

دشتی بیان کرد: اکنون فرآیند پاسخ به استعلام‌های سازمان‌های مردم‌نهاد با همکاری نهادهای اطلاعاتی و انتظامی تسریع شده است.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تنگستان با تاکید بر حمایت از سازمان‌های مردم ‌نهاد گفت: در شهرستان به افزایش کمی سمن اکتفا نشده و با تاکیدهای فرماندار، به دنبال این مهم هستیم که تشکل‌های مردمی نقش اساسی در توسعه شهرستان ایفا کند.

دشتی گفت: توصیه و تاکید نماینده عالی دولت در این شهرستان به عنوان رئیس این هیات علاوه بر افزایش کمی این سمن‌ها، حمایت، افزایش و توانمندی و تاثیرگذاری این سازمان‌ها در توسعه شهرستان بویژه در حوزه‌های محیط زیست گردشگری و غیره است.

وی بیان کرد: سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند ایده‌ها، پیشنهاد و راهکارها را در حوزه تخصصی خود در قالب طرح به ادارات دولتی ارائه کند.

دشتی افزود: در این ارتباط تمامی ادارات و نهادهای شهرستان باید نسبت به ترغیب و تشویق علاقه‌مندان به حوزه‌های مختلف به منظور تشکیل و تاسیس سمن‌ها تلاش کنند.ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: