شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 20
کد خبر: ۲۰۵۵۴۶
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
سوک: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: از اواخر وقت امروز با عبور امواج ناپایدار برای برخی از نواحی شمالی و مرکزی این استان احتمال بارش باران بصورت رگبار پراکنده پیش بینی می شود.
به گزارش سوک نادر شفیع خدایی در گفت و گو با ایرنا افزود: با ورود این امواج ناپایدار علاوه بر افزایش پوشش ابر و رگبار پراکنده باران در فردا در مناطق یاد شده وقوع رعد و برق و تند باد لحظه ای دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد:همچنین بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده تداوم وزش بادهای شمال غربی روی دریا است که با این شراط تلاطم دریا به تناوب تا روز جمعه هفته جاری ادامه دارد.

شفیع خدایی افزود: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر کمی تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و در برخی نقاط مه صبحگاهی و فردا در نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس افزایش ابر و رگبار پراکنده باران و رعد و برق پیش بینی شده است.

وی گفت: در این مدت جهت وزش باد شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت 10تا 34 کیلومتر در ساعت و روی دریا و مناطق ساحلی تا 42 کیلومتر در ساعت است.

شفیع خدایی افزود: برای 24 ساعت آینده ارتفاع موج در قسمت های شمالی خلیج فارس 30 تا 90 سانتی متر پیش بینی شده که گاهی تا 120 سانتی متر نیز می رسد.

وی ادامه داد: ارتفاع موج در مناطق مرکزی و جنوبی نیز 90 تا 150 سانتی متر پیش بینی شده که گاهی تا 180 سانتی متر نیز افزایش پیدا می کند.

شفیع خدایی گفت: فردا زمان مد اول دریا 04:27 بامداد ، جزر دریا 11:01 و مد دوم 18:01 پیش بینی شده است./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: