چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 21
کد خبر: ۲۰۵۵۴۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
سوک: 'روزبه بهروزی' پیشکسوت و بازنشسته سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و بنیانگذار دفتر این خبرگزاری در شهرستان گناوه صبح روز سه شنبه بر اثر ایست قلبی دارفانی را وداع گفت.
به گزارش سوک وی با پشتکار قوی و عشقی که به خبرنگاری داشت سالها در این عرصه گام برداشت و فعالیت های برجسته ای از خود برجای گذاشت که پیگیری راه اندازی خبرگزاری جمهوری اسلامی شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر در 19 آذر سال 1370 با حمایت و پشتیبانی مدیران این سازمان در مرکز یکی از آنهاست.

این پیشکسوت رسانه ای با استفاده از مزایای سخت و زیان آوری شغل خبرنگاری در سال 1385 پیش از موعد از ایرنا بازنشسته شد ولی بدلیل علاقه وافری که به این حرفه داشت و از سواد رسانه ای بالایی برخوردار بود حتی پس از بازنشستگی نیز ارتباط تنگاتنگی با رسانه ها داشت.

وی همچنین سابقه مدیریت مراکز خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان های فارس، بوشهر و دفتر شهرستان گناوه را در کارنامه کاری خود دارد و پیش از ورود به خبرگزاری در دفتر امام جمعه گناوه، نهضت سوادآموزی، حزب جمهوری اسلامی و روزنامه اطلاعات شهرستان گناوه خدمت کرده بود.

روزبه بهروزی متولد سال 1342، سه فرزند دختر از خود به یادگار گذاشت که همگی آنان به موفقیت هایی در عرصه علمی در سطح دانشگاهی نایل شدند.

وی که پس از پایان دوره فعالیت خود در ایرنا، در شیراز سکونت یافت هفته جاری با خانواده به گناوه زادگاه خود عزیمت و صبح روز سه شنبه در منزلش بر اثر عارضه قلبی به رحمت ایزدی پیوست.

بنا به درخواست خانواده این مرحوم، قراراست پیکرش پس از تشییع در بندرگناوه به شیراز انتقال و دراین شهر به خاک سپرده شود.

کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی استان بوشهر و دفتر شهرستان گناوه درگذشت همکار پیشکسوت خود را به خانواده و بستگان آن مرحوم و جامعه رسانه ای استان بوشهر تسلیت می گویند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: