سه‌شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - 2018 October 23
کد خبر: ۲۰۵۶۰۵
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
سوک: مدیرخانه مطبوعات و رسانه استان بوشهر گفت: برای حل اختلاف رسانه‌ها با دستگاه‌های اجرایی، کمیته حل اختلاف رسانه‌ها در خانه مطبوعات بوشهر تشکیل شد.
به گزارش سوک مازیار هوشمند افزود: با توجه به اینکه کمک به تامین حقوق و گسترش آزادی های قانونی و مسئولانه رسانه ها و دفاع از حقوق حرفه ای اصحاب رسانه و داوری در اختلافات پیش آمده، از وظایف مهم خانه مطبوعات به شمار می شود.

وی بیان کرد: در این ارتباط و به منظور بهبود فرایند رسیدگی به شکایات از اهالی رسانه، پیشگیری و کاهش مشکلات و تنش های ناشی از احضار و برخورد قضایی با مدیران مسئول، خبرنگاران و شاغلان در رسانه ها، کمیته ای در خانه مطبوعات و رسانه های استان بوشهر تشکیل شد.

هوشمند افزود: در صورت گلایه و شکایت احتمالی ادارات و نهادها از اصحاب رسانه، آنها ابتدا موارد اختلافی خود را به این کمیته برای حل مشکل ارجاع می دهند و در صورت نرسیدن به توافق، شاکیان پیگیری های خود را از مراجع قانونی دنبال می کنند.

وی یادآور شد: این اقدام در راستای حمایت و تقویت فضای نقادانه آزاد در استان بوشهر و کمک به حفظ و ارتقای فرهنگ و روحیه مطالبه گری در حوزه رسانه ها به عنوان رویکرد مورد تأکید دولت تدبیر و امید در برنامه های عملیاتی حقوق شهروندی و قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، حاصل شده است.

مدیر خانه مطبوعات استان بوشهر با بیان اینکه تعامل دستگاه‌های اجرایی استان با رسانه‌ها مطلوب نیست، تاکید کرد: باید براساس دستورالعمل توزیع آگهی های دولتی، حداقل 70 درصد آگهی‌های دولتی به رسانه‌های محلی واگذار شود، اما در بوشهر این مهم مورد توجه قرار نمی‌گیرد، و برخی از ادارات با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری نمی کنند.

هوشمند اضافه کرد: این همکاری نکردن آنان نوعی تخلف اداری است و دستگاه‌های اجرایی موظف هستند که به مُر آئین نامه ها و دستورالعمل های قانونی دولت عمل کنند./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: