سه‌شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - 2018 October 23
کد خبر: ۲۰۵۶۱۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
ایران معمولا شروع خوبی در جام جهانی نداشته است.
مراکش روی کاغذ مطلوب‌ترین حریف ایران در گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه محسوب می شود.

ایران در چهار مرتبه ای که در جام جهانی حضور داشته هر گز این تورنمنت را با برد شروع نکرده و اگر قرار باشد این طلسم شکسته شود مراکش گزینه خوبی برای رسیدن به این هدف است.

مراکش قطعا حریف ساده‌ای نخواهد بود اما در مقایسه با اسپانیا و پرتغال می تواند حریف به مراتب بهتری باشد و به شروع های ضعیف ایران در جام های جهانی پایان دهد.

نگاهی به شروع های ایران در جام‌های جهانی داشته باشیم.

۱۹۷۸: ایران صفر- هلند ۳

ایران حضورش در جام‌های جهانی را با یک باخت سه –صفر شروع کرد. از بخت بد ایران اولین حریفش در این تورنمنت معتبر نایب قهرمان جام جهانی بود و شاگردان حشمت مهاجرانی در دیدار اول حرفی برای گفتن نداشتند.

۱۹۹۸: ایران صفر- یوگسلاوی یک

ایران در دومین حضورش هم جام جهانی را با باخت شروع کرد. شاگردان جلال طالبی نمایش خوبی مقابل یوگسلاوی ارائه کردند اما یک لحظه غفلت به ایران اجازه نداد تا مزد بازی خوبش را بگیرد.

۲۰۰۶: ایران یک – مکزیک ۳

سناریو ۹۸ تکرار شد؛ یک نمایش خوب که در نهایت با امتیاز گرفتن همراه نشد. ایران مقابل مکزیک بد کار نکرد و بازی یک-صفر عقب افتاده را به تساوی کشاند اما یک سری اشتباهات فردی کار را برای ایران تمام کرد. سومین شروع و سومین باخت. با این حال این بار یک تفاوت بزرگ رقم خورد. ایران موفق شد جام جهانی را با گل شروع کند. یحیی گل محمدی تنها گلزن ایران در بازی اولش در جام جهانی است.

۲۰۱۴: ایران صفر- نیجریه صفر

ایران یک گام بزرگ برداشت؛ شروع جام جهانی با کسب امتیاز. تدابیر کارلوس کی روش موثر بود و نیجریه نتوانست موقعیت گل آنچنانی مقابل دروازه ایران خلق کند. این شروع یک امتیازی اما منجر به صعود ایران به دور دوم جام جهانی نشد.

ایران در چهار بازی خود در دیدارهای اولش در جام جهانی سه باخت و یک تساوی داشته است. ۷ گل خورده و تنها یک گل به ثمر رسانده است.

منبع: وب سایت برنامه نود
نام:
ایمیل:
* نظر: