يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
کد خبر: ۲۰۵۶۱۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
کارلوس کی روش همانطور که فرناندو سانتوس سرمربی تیم ملی پرتغال گفت یکی از باتجربه ترین و موفق ترین مربیان حاضر در جام جهانی 2018 روسیه است.
همگروهی ایران با تیم های اسپانیا، مراکش و پرتغال بیش از هرچیزی اهمیت حضور مربی بزرگی مثل کارلوس کی روش را روی نیمکت تیم ملی مشخص می کند. در گروهی که به گروه مرگ معروف است تجربه و توان فنی کی روش می تواند نقش کلیدی در برنامه های تیم ملی ایران داشته باشد. کی روش برای موفقیت در این گروه سه مربی مطرح را پیش روی خودش دارد. فرناندو سانتوس سرمربی پرتغال که با این تیم قهرمان یورو2016 شد، یولن لوپتگی سرمربی موفق اسپانیا و هروه رنارد سرمربی فرانسوی تیم ملی مراکش...


کی روش و رقبا
کارلوس کی روش از سال 2011 هدایت تیم ملی ایران را به عهده گرفته و از هر سه مربی تداوم و ثبات بیشتری داشته است. هروه رنارد از فوریه 2016 ، یولن لوپتگی از جولای 2016 و فرناندو سانتوس از سپتامبر 2014 روی نیمکت تیمهایشان نشسته اند. کی روش همانطور که گفته شد با شش سال حضور مستمر روی نیمکت تیم ملی ایران یکی از با سابقه ترین مربیان حاضر در جام جهانی در کنار یواخیم لو سرمربی تیم ملی آلمان است.


کارلوس و آمار
کارلوس کی روش در هفتاد بازی هدایت تیم ملی ایران را به عهده داشته است. 42 برد، 20 تساوی و تنها 8 باخت حاصل حضور کی روش در این سال ها است. او میانگین 2.09 امتیاز را در هر بازی به دست آورده که آماری خوبی به حساب می آید. فرناندو سانتوس سرمربی تیم ملی پرتغال از سال 2014 در 46 بازی هدایت تیم ملی کشورش را به عهده داشته و 32 برد، 5 مساوی و 9 باخت و میانگین 2.20 امتیاز را در هر بازی به دست آورده است. یولن لوپتگی سرمربی 51 ساله تیم ملی اسپانیا تنها 16 بازی روی نیمکت این تیم نشسته و 12 برد و 4 تساوی و میانگین 2.50 امتیاز از هر بازی را کسب کرده است و جالب است که تیم او در مدت حضورش باختی را تجربه نکرده است. هرچند نباید فراموش کنیم که کی روش شش سال مربی ایران است و لوپتگی تنها یکسال است که هدایت اسپانیا را به عهده گرفته است. هروه رنارد سرمربی فرانسوی مراکش 20 بازی روی نیمکت مراکش نشسته و 10 برد 5 مساوی و 5 باخت و میانگین 1.75 امتیاز به دست آورده است. با این وصف کی روش از نظر میانگین امتیاز پایین تر از لوپتگی و سانتوس و بالاتر از رنارد قرار می گیرد.

منبع: ورزش سه
نام:
ایمیل:
* نظر: