سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 20
کد خبر: ۲۰۵۶۲۶
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۲
در پی اقدام اخیر دولت؛
سوک: قوانین جدید ته لنجی که مصطفی سالاری، استاندار سابق بوشهر مدت ها بر روی آن مانور تبلیغاتی داد و قرار بود باعث رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی ملوانان شود اما عملا باعث بیکاری بسیاری از شناورداران، ملوانان، کارگران گمرک، رکود در بازار و در نتیجه گرانی برخی اقلام در بازار شد.
به گزارش سوک شنیده ها حاکیست به دلیل اعمال قوانین سخت گیرانه در ته لنجی و جلوگیری از خروج شناورهای سنتی از بنادر استان، برخی عمده فروشی ها و توزیع کنندگان موادغذایی خارجی در استان بوشهر، اجناس خود را از اصفهانی ها و تهرانی ها خریداری می کنند.

گفته می شود برخی سرمایه داران تهرانی واردات خود را از طریق گمرک ها با تناژ بالا انجام داده و به جای انتقال به مرکز، در برخی انبارهای استان بوشهر ذخیره کرده و به راحتی وارد بازار می کنند.

منابع آگاه اعتقاد دارند چنین روشی ضمن بیکاری ملوانان، شناورداران سنتی و رکود در بازار استان بوشهر موجب افزایش قیمت ها شده و سود آن هم به جیبِ سرمایه داران و کسانی می رود که از طریق بنادر تجاری با تناژ بالا واردات انجام می دهند.

قوانین جدید ته لنجی که مصطفی سالاری، استاندار  سابق بوشهر مدت ها بر روی آن مانور تبلیغاتی داد و قرار بود باعث رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی ملوانان شود اما عملا باعث بیکاری بسیاری از شناورداران، ملوانان، کارگران گمرک، رکود در بازار و در نتیجه گرانی برخی اقلام در بازار شد.

در حال حاضر زندگی بیش از نیمی از ساکنین استان بوشهر از ملوانان گرفته تا شناورداران، کارگران گمرک ها، اکثر بازاریان و خانواده های آنان تحت تاثیر ته لنجی بوده و باید گفت با تداوم روند کنونی زندگی بر ساحل نشینان سخت تر از گذشته خواهد شد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۳
انتشار یافته: ۳
ملکوت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
0
2
خوب هر که نماینده پر تلاش دارد موفق هست ما هم نماینده داریم دیگه خانواده های ته لنجی ناراحت نباشند.
بوشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
0
5
اقای سالاری خدا راشکر رفتی خیلی دیرم رفتی ولی ازخودت اثار وبرکاتی به جا نگذاشتی ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
0
1
برای مردم استان بوشهر باید یک تجربه بزرگ باقی بمونه و دیگه به اصلاح طلبی و یا اصلاحات توجه نکنند
نام:
ایمیل:
* نظر: