يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
کد خبر: ۲۰۵۶۴۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
نماینده ولی فقیه در کاشان:
نماینده ولی فقیه در کاشان گفت:بررسی ادوار تاریخی گذشته نشان می‌دهد که روحانیت شیعه در خط مقدم مبارزه با دشمنان اسلام، کفار و استکبار قرار داشته است.
به گزارش سوک، آیت الله عبدالنبی نمازی در سومین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی در بوشهر، با بیان اینکه انقلاب به یعنی مقابله با جبهه کفار و ستگران است اظهار داشت: در طول تاریخ بعثت پیامبران، در برابر هر پیامبر یک فرعونی بوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فرعون نماد منفور تاریخی بوده که به عنوان طاغوت و طغیانگر شناخته می‌شود گفت: انقلاب اسلامی برای مبارزه با کفار، طاغوت و ستگران به وقوع پیوست و اکنون انقلاب اسلامی در تمام جهان ریشه افکنده است.

امام جمعه کاشان، مسلح شدن به علم، تقوا و جهاد را از ویژگی‌های علمای دین دانست و خاطر نشان کرد: حوزه‌های انقلابی باید به این سه ویژگی مجهز باشند تا بتوانند به اهداف مورد توجه دست یابند.

نماینده ولی فقیه در کاشان با تاکید بر آگاهی نسل جدید به ویژگی‌های علمای دین گفت: بزرگان در حوزه علمیه باید تلاش کنند که نسل جدید و نو را به ویژگی‌های عالم همراه تحقیق و پژوهش، صالح و متقی، جهاد در برابر دشمنان و غیرت دینی آشنا کنند.

آیت‌الله نمازی با تاکید بر این نکته که روحانیت شیعه در خط مقدم مبارزه با  دشمنان اسلام قرار دارد خاطر نشان کرد: بررسی ادوار تاریخی گذشته نشان می‌دهد که روحانیت شیعه در خط مقدم مبارزه با  دشمنان اسلام، کفار و استکبار قرار داشته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، مبنا و اساس حضرت امام حسین(ع) را شیعه دانست و افزود: مسیر حرکت شیعه فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر است که انقلاب اسلامی در این مسیر قرار دارد.

آیت‌الله نمازی با بیان اینکه استان بوشهر دارای بزرگان دینی و علمای برجسته‌‌ای در طول تاریخ دارد گفت: علامه بلادی از افتخارات استان بوشهر است و ایشان شاگردان به نامی تربیت کرده است.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه انقلابی بودن حوزه‌های علمیه لازمه سه عنصر سلاح علم، تقوا و جهاد است افزود: نسل جدیدی که در حوزه‌های علمیه تربیت می‌شوند با برخورداری از سه عنصر یاد شده می‌توانند به عنوان یک سرمایه دینی ارزشمند برای کشور محسوب شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: