چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 21
کد خبر: ۲۰۵۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴
مدیرکل بحران استان بوشهر:
مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: زمین‌لرزه‌هایی که با اختلاف 16 دقیقه شهرستان‌های دیر و کنگان در جنوب استان بوشهر را لرزاند، سبب شد تا برای امنیت بیشتر مردم راه شهرستان دیر از محور دوراهک به بخش ریز در شهرستان جم مسدود شود.
به گزارش سوک،قاسم قایدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار داشت: تجربه چندین زمین‌لرزه در سطح استان بوشهر طی یک دهه گذشته، سبب شده تا تیم‌های امدادی استان بوشهر با ارتقا آمادگی خود در مانورهای مختلف، آماده کمک به مردم در صورت وقوع زمین‌لرزه در سطح این استان باشند.

 وی افزود: پیش از ظهر امروز نیز پس از دریافت گزارش زمین‌لرزه 3.8 دهم در مقیاس ریشتهر که موسسه ژئوفیزیک تهران آن را در عمق 20 کیلومتری زمین در 29 کیلومتری بندردیر و 4.9 ریشتری در عمق 18 کیلومتری در 15 کیلومتری شهر بنک شهرستان کنگان به ثبت رسانده است، تیم‌های امدادی به سرعت به این مناطق اعزام شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس برآوردهای اولیه شدت این زمین‌لرزه‌ها سبب شد که در کنار وحشت گسترده مردم این مناطق، شیشه‌های برخی از منازل مردم و دوایر دولتی شکسته و ترک‌های وسیعی نیز بر بدنه ساختمان‌ها ایجاد شود.

وی با اعلام این که تاکنون گزارشی از خسارات جانی این زمین‌لرزه دریافت نکرده‌ایم، ادامه داد: بر اساس آمار دریافتی، 16 نفر دچار مصدومیت شده که 15 نفر به شکل سرپایی درمان شده و یک نفر تحت بستری است.

قایدی در خصوص وضعیت راه‌های این دو شهرستان زلزله‌زده در جنوب استان بوشهر گفت: از آنجا که محور دوراهک در شهرستان دیر به سمت بخش ریز در شهرستان جم کوهستانی است، برای پیشگیری از هرگونه اتفاق غیرمترقبه که می‌تواند سبب ریزش کوه شود، این مسیر فعلا تا اطلاع ثانوی مسدود شده است اما دیگر محور‌های این دو شهرستان مشکل خاصی ندارند.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر ادامه داد: تیم‌های امدادی به شکل کامل در این دو شهرستان مستقر هستند و مدیریت بحران استان بوشهر به همراه کلیه اعضا این کارگروه نیز در آماده‌باش قرار دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر: