چهارشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - 2018 October 24
کد خبر: ۲۰۵۷۶۸
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
سوک: معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری دیر و سرپرست بخشداری بردخون استان بوشهر روز پنجشنبه در نشست با امام جمعه این شهر، نوسان قیمت گوجه فرنگی، صید ترال و احداث اسکله خورخان را عمده مشکلات و خواسته های مردم این بخش عنوان کرد.
به گزارش سوک معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری دیر در این نشست گفت: بردخون دارای ظرفیت بالایی در زمینه کشاورزی و صیادی است که نیاز به معرفی و توجه بیشتر دارد.

علی یزدان شناس افزود: وجود 150 فروند قایق صیادی در اسکله خورخان و 2 هزار و 500 هکتار اراضی زیر کشت محصول گوجه فرنگی خارج از فصل از جمله این ظرفیت ها به شمار می رود.

سرپرست بخشداری بردخون اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که بخش کشاورزی با آن روبروست نگرانی کشاورزان از افت قیمت محصول گوجه در بازار است که باید برای حل این مشکل مسئولان شهرستان و استان برنامه ریزی کنند.

یزدان شناس در باره با صید غیر قانونی ترال ( کف روب) در آبهای این منظقه بیان کرد: با وجود اینکه در زمان حاضر صید ترال در دریا ممنوع است اما برخی شناورهای غیر بومی اقدام به صید با استفاده از ادوات و این روش غیرقانونی می کنند و باعث از بین رفتن نسل آبزیان دریایی و تخریب صیدگاه ها می شوند که جامعه صیادی را با نگرانی روبرو کرده است.

وی گفت: احداث اسکله و موج شکن خورخان و تعریض جاده شهنیا به سه راهی بردخون از طرح های اساسی در بخش بردخون است.

امام جمعه بردخون گفت: بردخون یکی از مناطق مهم تولید گوجه فرنگی و صیادی در شهرستان و استان بوشهر است.

حجت الاسلام سید حسین رکنی حسینی افزود: انتظار داریم با توجه به ظرفیت ها و استعداد این دیار زرخیر مسئولان نیز توجه و نگاه ویژه ای داشته باشند تا بردخون از توسعه بازنماند.

وی گفت: اشتغال جوانان، رفع مشکلات صیادان و کشاورزان باید مورد توجه و تاکید مسئولان بخش و شهرستان دیر قرار گیرد./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: