چهارشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - 2018 October 24
کد خبر: ۲۰۵۸۳۳
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۲
سوک: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: در 9 ماه امسال با متلاشی‌شدن 47 باند حرفه‌ای تهیه و توزیع 15 تن و 200 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف شد.
به گزارش سوک ارسطو ترکمان منش در حاشیه آیین آغاز کارگاه آموزشی مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد منطقه 2کشور در بوشهر در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان کشفیات مواد مخدر در 9 ماه امسال در استان بوشهر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 135 درصد افزایش نشان می دهد.

وی اضافه کرد: در این مدت در اجرای طرح های مبارزه با مواد مخدر در استان بوشهر 2 هزار و 375 نفر متهم دستگیر شدند.

ترکمان منش اضافه کرد: در این ارتباط استفاده از ظرفیت‌های سازمان های مردم نهاد (سمن) برای اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و اجرای برنامه‌های مرتبط با آن یک گام ارزشمند است که اقدام های خوبی در این زمینه در استان بوشهر دردست اجراست.

وی ادامه داد: آموزش تخصصی زوجین، طرح هر کلاس یک سمن و توانمندسازی دانش آموزان در معرض آسیب و بازمانده از تحصیل از جمله طرح های دردست اجرا برای مبارزه با موادمخدر در استان بوشهر است.

ترکمان منش در باره کارگاه آموزشی مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد منطقه 2کشور در بوشهر اظهار داشت: این همایش از صبح امروز آغاز شده و با حضور سازمان های مردم نهاد و کارشناسان توسعه مشارکت ها به مدت سه روز برگزار می شود.

وی بیان کرد: در این کارگاه سازمان های مردم نهاد و کارشناسان توسعه مشارکت های استانهای فارس، چهارمحال وبختیاری، هرمزگان، اصفهان و کهگیلویه وبویراحمد و بوشهر حضور دارند.

ترکمان منش یادآور شد: در این کارگاه به مباحث آموزشی حوزه مبارزه با موادمخدر پرداخته و در قالب آن به توانمندسازی سمن ها کمک می شود./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: