پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 13
کد خبر: ۲۰۵۸۸۷
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
فعال رسانه:
در سال 88 یک جریان التقاطی به ظاهر دینی اما در باطن غرب‌گرا کوشش گسترده‌ای جهت پیشبرد یک کودتای فرهنگی سیاسی علیه انقلاب اسلامی از طریق استحاله هویت دینی انقلاب و با حمایت گسترده طیفی از تکنوکرات های وابسته به نظام و پشتیبانی آشکار امپریالیسم جهانی به بهانه اعتراض به انتخابات ریاست جمهوری شکل گرفت
سوک: کودتای خزنده پیچیده‌ترین صورت کودتاست که عمدتا مبتنی بر سیاست نفوذ در نهادهای قدرت از جمله سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه و تشدید فضای اختلاف جناح‌های حکومتی، پیش بردن پروژه های فعال و پرفشار جنگ روانی و تبلیغی و در نهایت با وجود مهره‌های منافق‌صفت و نفوذی پیش می‌رود.

در سال 88 یک جریان التقاطی به ظاهر دینی اما در باطن غرب‌گرا کوشش گسترده‌ای جهت پیشبرد یک کودتای فرهنگی سیاسی علیه انقلاب اسلامی از طریق استحاله هویت دینی انقلاب و با حمایت گسترده طیفی از تکنوکرات های وابسته به نظام و پشتیبانی آشکار امپریالیسم جهانی به بهانه اعتراض به انتخابات ریاست جمهوری شکل گرفت.

این جریان خزنده فرهنگی سیاسی جهت تحقق اهداف خود از شگردها و شیوه‌های نفوذ در پیکره و حتی بخش‌های بالایی نظام اسلامی با ایجاد تزلزل‌آفرینی بین مردم و مسوولان مسیرش را که از تیرماه سال 78 در جریان فتنه کوی دانشگاه اغاز کرده بود به انتخابات سال 88 گره زد تا ضمن پرداختن به استحاله وجه معنوی و دینی انقلاب، بتواند به مقصودش که براندازی نظام است دست پیدا کند.

دشمن در این کودتای خزنده و در جهت بسترسازی‌های لازم، لایه‌های نفوذ را در چندین وجه طراحی کرد تا بتواند با نشان‌دادن تصویری مثبت از لیبرال دمکراسی، جامعه را آماده پذیرش سکولاریسم کرده و سپس در یک فرصت مناسب مبادرت به اجرای نقشه شوم خود کند.

انتخابات سال 88 به عنوان بهترین بهانه برای اجرای این سناریوی از پیش طراحی شده برای براندازی نظام در اتاق‌های فکر بنیادی تحت عنوان جامعه باز با مدیریت جرج سورس و با بهره‌گیری از عناصر خودفروخته داخلی در کنار کمک بیشتر سفارت‌خانه‌های کشورهای غربی در تهران، کلید خورد تا با ادعای دروغین تقلب در انتخابات، ایران به عنوان بیست و یکمین کشوری قلمداد شود که در آن پروژه کودتا مخملی به اجرا در می‌آید.

بنیاد سورس که با آموزش تکنیک‌های نافرمانی مدنی و مبارزات بدون خشونت از طریق تهاجم گسترده مطبوعاتی و فرهنگی از یک طرف و شناسایی عوامل خودفروخته در ایران در کنار سفارت‌خانه‌هایی که از نقاط حساس ایران و در متن جامعه اقدام به جاسوسی کرده و سعی می‌کردند افراد مستعد را از طریق آزمون‌های زبان انگلیسی مانند تافل و ایلتس شناسایی کنند، کار خود را در متن فتنه 88 آغاز کرد.

 این بنیاد تحت لوای کمک‌های انسان‌دوستانه برای بهداشت عمومی، رعایت حقوق‌بشر و اصلاحات اقتصادی بیشترین پشتیبان مالی و آموزشی جنبش‌های برانداز جهان را در دستور کار قرار دارد که برای اجرای انقلاب رنگین در ایران، هشت دفتر را در اروپا و آمریکا برای جمع‌آوری اطلاعات به صف کرد.

البته با همه کمک‌های کشورهای غربی، فتنه‌گران شکست خوردند. عمده‌ترین دلایل شکست فتنه‌گران جدا از ورود مستقیم رهبری به موضع و حضور گسترده مردم در روز 9 دی، به خطای استراتژیک فتنه‌گران بر می‌گردد که چون فکر می‌کردند پیروز درگیری‌های خیابانی هستند پس هر چیز در چنته داشته وارد دایره کردند که بعدها برای آنها در پیشگاه ملت شریف ایران حادثه‌ساز و مایه شرمندگی شد.

 دعوت از یکی از سران فتنه و درخواست از او برای ارائه شکایتش از نتیجه انتخابات در چارچوب قانون به جای لشکرکشی خیابانی، بازگوکردن تمامی اتفاقات از طریق بلندگوی نماز جمعه در یک هفته بعد، دستور تمدید یک هفته‌ای برای رسیدگی به شکایات، بازشماری تصادفی 10 درصد از صندوق‌ها، برگزاری جلسه با اعضای ستادهای انتخاباتی هر چهار کاندیدا و در نهایت روشنگری عمده‌ترین حرکت رهبری در طول روزهای اولیه فتنه و پس از آن بوده است.

 اگرچه فتنه‌گران گوششان برای شنیدن واقعیت‌ها از زبان رهبری باز نبود اما مردم ایران در روز 9 دی 88 که در روزی غیر تعطیل و به شکل خودجوش اتفاق افتاد در یک تظاهرات سه ساعته نشان دادند که کلید حل مشکلات کشور در دست مردم است و به همین دلیل از آنجا که طراحان کودتای خزنده و مخملی نقش مردم را در محاسباتشان به خوبی ندیده بودند، همین مردم از طیف‌های مختلف سیاسی بر علیه آنها به پا خواستند و این کشور را از لوث فتنه‌انگیزی‌ها نجات دادند.

 البته این پایان راه نیست و چیزی به نام تعطیلی توطئه و فتنه بر علیه نظام مقدس ما وجود ندارد که در این راستا، نیازمند این هستیم که روز به روز قدر این نظام را بیشتر دانسته و بر بصیرت خود بیافزاییم تا به دام فتنه‌گران قرار نگیریم.

مهرداد جشنی‌پور، فعال رسانه و مدیرخبرگزاری فارس در استان بوشهر
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
0
0
عجب!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
0
0
بنده جانباز و ساکن بوشهر هستم آخه مسئولین مرتب متذکر میشن که باید اعتراضات قانونی باشد البته حرکات و رفتار تعدادی هنجارشکن اصلا قابل قبول نیست ولی این همه اعتراضات مسالمت آمیز مردم جهت تحقق خاسته های بحق انجام دادند کدام مسئول یا وزیر به این اعتراضات رسیدگی کردند بخدا قسم دولتمردان ما اصلا بفکر اقشار پایین جامعه نیستند و گرانی کمر مردم شکنده چرا باید اینطور ضعیف عمل کنند که بهانه ای شود برای ضد انقلاب و معاندان ما اطرافمان اکثرا دشمنان قسم خورده ای مثل وهابيون آل سعود قرار دارند که خواب نابودی جمهوری اسلامی می بیند آنوقت آقایان بی خیال فقط تو فکر منافع خودشان هستند بنا به فرموده امام راحل زمانیکه مسئولین مملکت اشرافگری وجمع آوری ثروت سرلوحه کارشان باشد ودرکاخهای لوکس میلیاردی زندگی کنند و فاصله طبقاتی به وضوح مشهود باشد مردم ناراحت میشن . هشدار هشدار هشدار از خواب غفلت بیدار شوید و بترسید از آن روزی که دیگر دیر خواهد بود اللهم اجعل لولیک الفرج
اصولتراش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
0
0
توهمات شما را انتهائی نیست!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
0
0
چرا مطالبی که نوشته شده انعکاس ندادین؟ این است آزادی بیان !؟
بوشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
0
0
مرحبا و احسنت جناب اقای دکتر با این تحلیل شیوا و منطقی تان
نام:
ایمیل:
* نظر: