يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
کد خبر: ۲۰۵۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: 10 شهر این استان نامزد کسب عنوان پایتخت کتاب کشور برای سال 1397 شدند.
به گزارش سوک حمیده ماحوزه افزود: این شهرها شامل دیلم، برازجان، خورموج، گناوه، دیر، کنگان، شبانکاره، آبپخش، کاکی و وحدتیه است.

وی بیان کرد: همچنین 31 روستای استان بوشهر برای کسب عنوان روستای دوستدار کتاب نامزد شدند که طرح های مرتبط با شهرها و روستاهای استان به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده است.

ماحوزی اظهار داشت: در این رارتباط از مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستانها، اعضای شورا و شهرداران، فرمانداران و بخشداران برای همکاری در ارائه طرح های شهرها و روستاهای استان بوشهر در زمینه شهر پایتخت کتاب استان، کمال قدردانی را داریم.

وی یادآور شد: در سال گذشته استان بوشهر در این زمینه افتخارات ارزشمندی داشت و توانست علاوه بر کسب عنوان پایتخت کتاب ایران در سال 1396 روستای، درزای شهرستان دشتی نیز موفق به کسب عنوان روستای دوستدار کتاب شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: طرح دوشنبه‌های قصه، تبادل کتاب، کاروان کتاب، میلاد کتاب، سرباز کتاب، کتاب شفا، کتاب آزادی، کتابخانه دیجیتال و سفیران اهدای کتاب از جمله برنامه هایی است که در ارتباط با انتخاب شهر بوشهر به عنوان پایتخت ایران در این استان به اجرا درآمده است.

وی ادامه داد: جامعه ای که مردم آن کتاب می خوانند ثروتمندترین مردم دنیا هستند و کتاب از این حیث از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

ماحوزی اظهار داشت: امروز استان بوشهر بخاطر استقبال مردم خوب بویژه کودکان و نوجوانانش به کتاب یک استان ثروتمند است.

وی یادآور شد: این کودکان امروز برای خواندن کتاب برنامه ریزی می کنند و ایده می دهند بزرگترین سرمایه اجتماعی استان بوشهر تلقی می شوند.

ماحوزی بیان کرد: انتظار می رود با تلاش های مربیان مدارس و دانشگاهیان و تلاشگران عرصه دانایی بعد از کسب عنوان پایتخت کتاب ایران در راستای کسب عنوان پایتخت کتاب جهان گام برداریم./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: