چهارشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - 2018 October 24
کد خبر: ۲۰۵۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
سوک: سرپرست معاونت سیاسی استانداری بوشهرگفت: برای بررسی چالش‌های اولویت‌دار در حوزه سلامت، نظام‌نامه مدیریت سلامت این استان تدوین‌شده که باید عملیاتی شود.
به گزارش سوک حیدر ساجدی در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر افزود: ساجدی بیان کرد: طرح نظام‌نامه مدیریت سلامت استان بوشهر باید بر اساس اولویت‌ها در همه شهرستان‌های این استان تدوین و اجرایی شود.

وی بیان کرد: برای مقابله با چالش‌های عرصه سلامت باید با عزم جدی طرح‌های پیشگیرانه ب ویژه آموزش از دوران کودکی مورد توجه قرارگیرد.

ساجدی با بیان اینکه توسعه طرح های حوزه سلامت به نسل آینده کمک بزرگی می‌ کند، گفت: یکی از چالش‌های آینده جامعه بشریت، جنگ آب است که به‌سلامت انسان لطمه وارد می‌ کند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری بوشهر، سبک زندگی را از دیگر چالش‌های عرصه سلامت انسان دانست و تأکید کرد: کم‌ تحرکی و مدرنیته شدن زندگی سبب بروز وقوع انواع بیماری‌ها است که برای مقابله با این چالش‌ها باید برنامه ‌ریزی شود.

ساجدی، با تاکید بر تدوین برنامه متناسب با مقابله با چالش‌ها گفت: اگر در برابر چالش‌ها برنامه نداشته باشیم جامعه دچار بحران و مشکلات می‌شود که در این زمینه باید برنامه تدوین و عملیاتی شود.

وی افزود: باید با فراهم کردن جامعه‌ای سالم عاری از بیماری، نسلی سالم و بانشاط تحویل آینده دهیم./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: