يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
کد خبر: ۲۰۵۹۵۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۲
سوک: دبیر جشنواره بازی‌های بومی محلی استان بوشهر گفت: هفتمین دوره جشنواره بازی‌های بومی و محلی این استان در روستای گلستان ساحلی شهرستان دشتی برگزار شد.
به گزارش سوک ابراهیم ابراهیمی در آیین آغاز این جشنواره افزود: هفتمین جشنواره بازی‌های بومی محلی با شرکت 150 نفر و در 14 گروه بازی بومی و محلی شامل پنج گروه دختران و 9 گروه پسران بر گزار شد.

وی اضافه کرد: در این دوره از مسابقات در رشته های طناب‌کشی٬ تیر و کمان سنتی٬ زور مچ ویژه دختران و در رشته‌های تیرکمان سنتی و دوزپا ویژه پسران انجام شد.

ابراهیمی به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد و افزود: برگزاری این جشنواره ها نقشی مهم در شادابی و نشاط کودکان و جوانان و احیای آیین ها، سنت‌ها و ورزش های پر تحرک و با نشاط و انتقال این ورزش ها به نسل جوان دارد.

ابراهیمی اضافه کرد: در این جشنواره علاوه بر برگزاری مسابقات ورزشی بومی و محلی، اجرای نمایشی بازی‌های بومی٬ آیین‌های سنتی استان بوشهر، آموزش تور بافی، نحوه صید و صیادی، پخت و عرضه غداهای سنتی و بومی محلی و موسیقی سنتی و محلی نیز اجرا شد که با استقبال خوب مردم بویژه روستائیان ساحل نشین شهرستان دشتی همراه شد./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: