يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
کد خبر: ۲۰۶۰۵۳
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
استاندار بوشهر خبر داد
سوک:استاندار بوشهر گفت: هم اینک برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی در سطح استان بوشهر دچار مشکل هستند که با درک این مشکلات، در حال رایزنی با بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات مصوب هستیم تا با افزایش سرعت تولید، اشتغال مناسبی در استان ایجاد شود.

به گزارش سوک عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان کنگان اظهار داشت: ارائه راه‌کارهای جدید برای کاهش مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی در دستور کار مدیران دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

وی افزود: این نوع نگرش به ایجاد تفکر جدید در حوزه کسب و کار باید مبتنی بر قوانین و مقرارت موجود باشد که البته در کنار آن نیازمند این هستیم که کارآفرینان و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی نیز تلاش مضاعف‌تری برای حل مشکلاتشان داشته باشند.

استاندار بوشهر تصریح کرد: از آنجا که بر اساس قانون، اعتبارات ارزش افزوده به همان استانی تخصیص می‌یابد که مالیات جمع‌آوری کرده است باید این مطلب به خوبی و طی آموزش‌های کوتاه مدت توسط سازمان امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر به دستگاه‌های اجرایی ارائه شود تا شاهد افزایش ضریب مالیات و هزینه‌کرد آن در طرح‌های عمران شهری و روستایی در سطح استان باشیم.

گراوند ادامه داد: هم اینک برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی در سطح استان بوشهر دچار مشکل هستند که با درک این مشکلات، در حال رایزنی با بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات مصوب هستیم تا با افزایش سرعت تولید، اشتغال مناسبی در استان ایجاد شود.

وی با اشاره به مشکلات موجود در گمرکات بنادر سیراف و دیر اظهار داشت: در صورتی که زیرساخت‌های لازم برای صادرات بخشی از کالاها در این دو بندر استان بوشهر انجام شود، ضمن ایجاد رونق و فعالیت اقتصادی و اشتغال، شاهد رفع مشکلات عمده این دو بندر خواهیم بود.

استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های مهم و کم‌نظیر شهرستان کنگان در عرصه گردشگری، تجارت دریایی، منابع انرژی از جمله نفت، گاز و پتروشیمی، کشاورزی و معدنی عنوان کرد: با استفاده بهینه از این منابع، شهرستان کنگان می‌تواند یکی از نقاط توسعه‌یافته استان بوشهر تبدیل شود./فارس

نام:
ایمیل:
* نظر: