يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 20
کد خبر: ۲۰۶۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
هاشم زاده مطرح کرد؛
سوک: رییس کمیسیون برنامه و حقوقی شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: احیا 157 هکتار زمین‌های موجود در زیر پارک لیان با کاربری‌های متفاوت در حوزه گردشگری و با ساخت یکی از بزرگترین جنگل‌های شهری با انواع گل‌های تزیینی و باغ کاکتوس، در کنار ایجاد بهترین ایستگاه موتورسواری می‌تواند تفرجگاهی خاص برای مردم بوشهر و گردشگران به این شهر ایجاد کند.
به گزارش سوک کیوان هاشم‌زاده با تسلیت ایام فاطمیه و تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: بندر بوشهر به دلیل داشتن ظرفیت‌های مناسب برای توسعه گردشگری و سرمایه‌گذاری بخش‌های خصوصی نیازمند توجه جدی در بخش‌های مختلف است.

وی افزود: شورای پنجم شهر بوشهر به دنبال این است که بتواند با استفاده بهینه از ظرفیت‌های بالقوه و خرد جمعی، بخشی از چالش‌‌های موجود بر توسعه این شهر را با همکاری مردم رفع کند.

رییس کمیسیون برنامه و حقوقی شورای اسلامی شهر بوشهر تصریح کرد: یکی از مهمترین پروژه‌هایی که به عنوان یک زیرساخت برای هموارکردن نقاط خطرساز ورودی دوم شهر بوشهر در محل میدان شهید مطهری دنبال می‌کنم، تقاطع روگذر این میدان است.

هاشم‌زاده یادآور شد: با توجه به مطالعات و مشورت‌هایی که با سازندگان این نوع تقاطع‌های زیرگذر در سایر نقاط کشور انجام داده‌ایم، با ساخت سازه‌های پیش‌ساخته می‌توان در کمترین زمان ممکن و حتی تا زیر یک‌سال، این تقاطع ساخته شود.

 وی ادامه داد: در صورت تایید این طرح در کمیسیون عمران و در صحن علنی شورای شهر، می‌توانیم خوشبین باشیم که از اوائل سال آینده این طرح وارد فاز اجرایی شود که ضمن کمک به روان‌سازی ترافیک و کاهش حجم تصادفات روزانه در ورودی و خروجی این میدان، دل‌نگرانی برای توجه به پدافندغیرعامل در تخلیه شهر در حین و پس از هر بحران کاهش می‌یابد.

رییس کمیسیون برنامه و حقوقی شورای اسلامی شهر بوشهر عنوان کرد: مردم شهر بوشهر در عین این که شاد هستند از این همه حفاری‌های موجود در کوچه و خیابان‌ها به ستوه آمده‌اند و شهر زیبای بوشهر برای توسعه طرح‌های آب، گاز، برق و مخابرات هر روز شاهد گوشه‌ای از حفاری درون خود است.

به نوشته فارس، هاشم‌زاده ادامه داد: پیشنهاد من به شورای شهر بوشهر این است که به مانند بخشی از شهرهای توسعه یافته ایران و بر مدل انجام شده در سایر نقاط دنیا با اقلیم بوشهر، کانال استاندارد تاسیسات بتونی شهری که استانداردهای آن در کشور تعیین شده، ایجاد شود تا همه طرح‌های توسعه‌ای بدون نیاز به حفاری و صرفا از طریق این کانال‌ها انجام شود.

وی با اعلام این که جزء سواحل بسیار زیبا باید زمینه تفرج مردم و گردشگران از شهر بوشهر بیشتر فراهم شود، عنوان کرد: احیا 157 هکتار زمین‌های موجود در زیر پارک لیان با کاربری‌های متفاوت در حوزه گردشگری و با ساخت یکی از بزرگترین جنگل‌های شهری با انواع گل‌های تزیینی و باغ کاکتوس، در کنار ایجاد بهترین ایستگاه موتورسواری می‌تواند  تفرجگاهی خاص برای مردم بوشهر و گردشگران به این شهر ایجاد کند.

رییس کمیسیون برنامه و حقوقی شورای اسلامی شهر بوشهر بیان کرد: برای تهیه نهال‌ها نیز با یکی از مجموعه‌های اقتصادی استان بوشهر صحبت‌هایی انجام شده و قول‌های مساعدی نیز اخذ شده است و برای آبیاری این محدوده نیز با استفاده از تصفیه فاضلاب شهری با سیستم زیرخاکی، می‌توانیم مشکل آب آن را رفع کنیم.

هاشم‌زاده با بیان این که خاکی و ناهمواربودن برخی کوچه‌های شهر بوشهر و به خصوص محلات جنوبی این شهر، در شان مردم و نام بوشهر نیست، گفت: با احیاء واحد امانی شهرداری بندر بوشهر، ضمن کاهش هزینه‌ها می‌توانیم نهضت جدید آسفالت‌سازی با مشارکت مردم ایجاد کنیم.

وی با اعلام این که توسعه شهر بوشهر ضرورت توجه به ایمنی این شهر را بیشتر نشان می‌دهد، گفت: کمبود شدید تجهیزات مدرن برای آتشنشانی شهر بوشهر، به خوبی حس می‌شود و با توجه به رشد طولی و ارتفاع شهر بوشهر، نیازمند این هستیم که در حوزه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری توجه ویژه‌ای به آتشنشانی بوشهر داشته باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: