سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 19
کد خبر: ۲۰۷۰۳۸
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
سوک:نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گفت: از مهم‌ترین راه‌های حوزه اشتغال و تولید مردم شهرستان تنگستان تامین آب کشاورزی است که در این راستا تسریع برای تکمیل سدهای خائیز و باهوش تنگستان مورد تاکید قرار دارد.
به گزارش سوک سید کمال الدین شهریاری در آیین آغاز عملیات اجرایی ساماندهی کانال های آبیاری نخیلات اهرم تنگستان با تبریک ایام‌الله دهه فجر، توسعه و پیشرفت مناطق مختلف  با تلاش خدمتگذاران نظام اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: انقلاب اسلامی دستاوردهای گوناگونی در پی داشته که توجه به مطالبات مردم و توسعه زیرساخت‌ها و محرومیت‌زدایی از آن جمله است.

وی با تاکید بر حضور حماسی در راهپیمایی 22 بهمن افزود: هر سال مردم قدرشناس با حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن، قدرشناسی خود را از نظام اسلامی ایران نشان می‌دهند و مراسم راهپیمایی آغاز چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با مشارکت همه جانبه مردم پرشورتر برگزار می‌شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنگستان دارای بیشترین مناطق روستایی است خاطر نشان کرد: یکی از دغدغه‌های من همیشه این بوده که شهر اهرم مرکز تنگستان چرا باید در بین مراکز شهرستان های استان بوشهر محروم‌ترین شهر باشد به‌نظر با این اقدامات و اعتبارات که برای آن در نظر گرفته شده در طول چند سال آینده  چهر این شهر تغییر کند و از این وضعیت اسفناکی که در گذشته داشته رهایی می‌یابد.

شهریاری با اشاره به ساخت کانال آبیاری اهرم بیان کرد:کانالهای آبیاری روباز نخیلات شهر اهرم از نظر ایمنی، سیمای شهری، بصیری  و آلودگی‌های درشان  مردم شهر اهرم نیست که لازم است به این مهم توجه جدی شود.

وی با تاکید بر تسریع در تکمیل سد خائیز تنگستان افزود:  پروژه سد خائیز  تنگستان که در حال اجراست امیدواریم با حضور وزیر نیرو در آینده نزدیک با توجه به اینکه مدتی است شروع و تجهیز کارگاه شده شاهد فعال‌تر شدن آن باشیم .

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی به اجرای سد باهوش  تنگستان پرداخت و  تصریح کرد: پروژه سد باهوش اهرم  نیز با همکاری دولت امیدوارم بتوانیم به سرانجامی برسانیم  تا شهرستان تنگستان به یکی از شهرستانهای فعال و توسعه یافته تبدیل شود.

شهریاری، از مهم‌ترین راه‌های حوزه اشتغال و تولید مردم شهرستان تنگستان را تامین آب کشاورزی  دانست و تاکید کرد: در این راستا تسریع برای تکمیل سدهای خائیز و باهوش تنگستان مورد تاکید قرار دارد.

محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت برنامه‌ها قرار دارد

همچنین سعید زرین‌فر در آیین افتتاح پروژه‌های عمران شهری اهرم تنگستان  با بیان اینکه پروژه‌های افتتاحی ایام دهه فجر با رویکرد اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال  است  اظهار داشت: در دهه فجر امسال افزون بر  335پروژه در شهرها و روستاهای استان بوشهر در حوزه‌های مختلف عمرانی، خدماتی، تولیدی و ورزشی افتتاح و یا عملیاتی اجرایی آنها آغاز شد.

وی از افتتاح 98 پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرها و 137 طرح در روستاهای استان بوشهر خبرداد و گفت: مجری این پروژه‌ها 51 دستگاه اجرایی هستند که در بخش‌های آبرسانی، برقرسانی، کشاورزی، آبخیزداری، راهسازی، ورزشی، پروژه‌های تقویت منابع آب و دیگر عرصه‌ها است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر، محرومیت‌زدایی در روستاها را از اولویت برنامه‌ها دانست وگفت: توسعه زیرساخت‌های روستایی، اجرای پروژه‌های عمران روستایی و محرومیت‌زدایی در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد.

زرین‌فر از اجرای  80 پروژه عمرانی در تنگستان خبرداد و خاطر نشان کرد: در تنگستان 80 پروژه عمرانی با اعتباری افزون بر 65  میلیارد تومان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد که نشان از  افزایش سرمایه گذاری تولیدی، اقتصادی، عمران و آبادانی در شهرها و روستاها است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر تاکید کرد:یکی ازاهداف نظام اسلامی محرومیت‌زدایی است  و یکی از پروژه‌های که امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفت گاز رسانی  به روستاهای تنگستان در این راستا بود.

وی با قدردانی از برگزاری کنندگان برنامه‌های ایام الله دهه فجر بر حضور پرشور در مراسم راهپیمایی 22 بهمن  تاکید کرد و افزود: حضور حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر صلابت و اقتدار  ملت ایران را به‌دنیا نشان می‌دهد.

زرین‌فر با تبریک سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: از همه مردم درخواست می‌شود در راهپیمایی 22 بهمن امسال حضور پرشکوهی داشته باشند چون شرکت در این مراسم به سبب فراخوان‌ها، دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمنان علیه انقلاب بسیار با اهمیت‌تر از سال‌های قبل است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار  بوشهر با قدردانی از تلاش مسئولان اجرایی بیان کرد: در ایام دهه مبارک فجر باید از تلاش‌های  مسئولان در افتتاح و برنامه‌ها قدردانی و نباید فراموش شود که بالاترین شان مسئولان خدمت رسانی به مردم است/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: