سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 19
کد خبر: ۲۰۷۰۴۰
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
سوک:در آئینی با حضور معاون دانشگاه آزاد، ساختمان دانشگاه آزاد بندر دیر بزرگترین پروژه دهه فجر در این شهرستان افتتاح شد.
به گزارش سوک معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی کشور در آیین افتتاحیه ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر دیر گفت: دانشگاه‌های آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی ایران هستند.

بیژن رنجبر با بیان اینکه دانشگاه آزاد از نظر کمی رشد بسیار خوبی داشته است و از نظر کیفی نیز امیدوارم قدم‌های خوبی بردارد اظهار داشت: پتانسیل‌های بسیار بالایی از همه لحاظ در این منطقه وجود دارد که انتظار می‌رود دانشگاه آزاد بتواند از این پتانسیل‌ها به نفع مردم و منطقه استفاده کند.

وی با بیان اینکه به طور کلی اداره دانشگاه آزاد اسلامی بر مبنای شهریه دانشجویی استوار است افزود: باید ریل حرکت شهریه محوری دانشگاه آزاد اسلامی را به سمت تجاری سازی و علم و فن آوری ببریم.

معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: دانشگاه آزاد اسلامی تربیت نسلی را بر عهده دارد که باید کار آفرین باشد.

رنجبر با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کند افزود: این پتانسیل در کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور وجود دارد که با همراهی و همدلی همه مسئولان به سمت دانشگاه نسل چهارم حرکت کند که بعد از آن می تواند بسیاری از مشکلات کشور را برطرف نماید.

وی با بیان اینکه حرکت به سمت دانشگاه نسل چهارم تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است گفت: رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد باید مساله محور و در رابطه با حل معضلات کشور باشد.

معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی کشور حرکت به سمت دانشگاه کارافرین را از اهداف این دانشگاه برشمرد و اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی باید اساتیدی را جذب کند که دانشگاه را به سمت یک دانشگاه کارآفرین سوق دهد.

استانداردسازی و چابک سازی دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز در این آیین گفت: استانداردسازی و چابک سازی یک تکلیف و از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی است.

اسماعیل عبدالهی اظهار داشت: در چارچوب منافع دانشگاه آزاد اسلامی و با نظارت‌هایی که در استان خواهیم داشت از تمامی فعالیت‌های دانشگاه آزاد واحد بندر دیر حمایت خواهیم کرد.

عبدالهی با بیان اینکه شهریه دانشجویی یک امانت و حق الناس است و ما از این اموال به خوبی محافظت خواهیم کرد گفت: با تعامل سازنده و مثبت بین مردم و دانشگاه این مجموعه  خدمات خوبی را به مردم ارایه خواهد کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از همکاری این مجموعه با مدارس سما خبر داد و اظهار داشت: در حوزه سلامت و بهداشت در واحد بوشهر رشته پرستاری از بهمن ماه خدمات خود را ارایه خواهد کرد.

لزوم حرکت در مسیر توسعه فناوری

امام جمعه دیر نیز در این آیین گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگی در بحث فن آوری‌های نوین و ورود به عرصه‌های مختلف علمی داشته است که همه این پیشرفت ها به برکت نظام جمهوری اسلامی است.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی با تبریک دهه مبارک فجر اظهار داشت: امروز جوانان و دانشمندان ایرانی گوی سبقت را از همه ربوده‌اند که مدیون تلاش همه مسئولان گذشته و حال کشور است.

امام جمعه دیر افزود: امروز نه تنها شاهد افتتاح ساختمان این دانشگاه هستیم بلکه حیاط مجدد این دانشگاه است چرا که زمانی صحبت از تجمیع این دانشگاه و انتقال آن به یکی از شهرستان‌های همجوار بود.

حسینی با تاکید بر حضور با شکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه گفت: مردم با حضور با شکوه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن باری دیگر با آرمانهای امام شهدا و انقلاب بیعتی دوباره خواهند داشت و ثابت خواهند کرد پای این انقلاب وآرمانهای آن خواهند بود.

افزایش رشته‌های دانشگاه آزاد دیر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر دیر نیز در این آیین گفت: ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیر با زیربنای هزار و ۴۵ متر مربع و با اعتبار ۲۷ میلیارد ریال صبح امروز با حضور مسئولان به بهره برداری رسید.

عزیز بحرانی با بیان اینکه امروز یکی از بزرگترین پروژهای دهه مبارک فجر در شهرستان دیر به بهره‌برداری رسید افزود: این مرکز دانشگاهی در سال ۸۸ با تعداد ۳۰ دانشجو با ۲ رشته کاردانی پیوسته و با همکاری مسئولان راه اندازی شد.

بحرانی افزود: بعد از ۸ سال تلاش فرزندان و دانشجویان و حمایت‌های مسئولان این مرکز دانشگاهی یکی از مراکز علمی و بنیادی این خطه با هزار و ۲۰۰ دانشجو و ۲۵ رشته توانسته است در تقویت بنیه علمی و تزریق نیروهای کار به جامعه کمک شایانی داشته باشد/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: