سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 19
کد خبر: ۲۰۷۰۴۴
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی دو روز آینده اکثر نقاط کشور با جوی نسبتاً پایدار و افزایش دما مواجه می‌شوند، گفت:غیر از بخشهایی از شرق کشور، سایر نقاط آسمان صاف و جو پایدار دارند؛.
احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: موج بارشی که در دو روز گذشته از کشورمان عبور کرده امروز نیز بخشهایی از نقاط شرقی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.


وی ادامه داد: امروز و در ساعات آتی بخش‌هایی از استانهای کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و نواحی شمال شرقی تحت تاثیر باد و باران به همراه کاهش دما قرار می‌گیرند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه نیز این وضعیت در برخی از استانهای کرمان، خراسان شمالی، رضوی و جنوبی و نواحی شمال شرقی اتفاق میافتد.

به گفته وظیفه، طی روزهای یکشنبه و دوشنبه غالب نقاط کشور با آسمانی صاف، آفتابی و جوی پایدار روبرو می‌شوند و در روز 22 بهمن نیز اکثر نقاط کشور دچار افزایش دما و جوی پایدار خواهند شد.

وی تصریح کرد: طی دو روز آتی شهرهای نیمه غربی کشور با افزایش آلاینده‌ها و پایداری هوا مواجه می‌شوند که این پدیده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت بیشتر خواهد بود.

در همین رابطه بیشتر بخوانید:

آلاینده‌ها همچنان مهمان تهرانی‌ها +عکسمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه از اواخر وقت روز دوشنبه سامانه بارشی فعالی وارد کشور می‌شود، گفت: این سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود که پیامد آن برف، باران و کاهش محسوس دما خواهد بود.

وظیفه، مشهد با هشت درجه زیر صفر را سردترین نقطه و اهواز با 25 درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و اظهار کرد: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به 12 درجه بالای صفر رسید که در دو روز آتی تغییرات محسوسی به‌وقوع نمی‌پیوندد.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: