يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 20
کد خبر: ۲۰۷۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
در پی اقدام توهین آمیز شرکت سامسونگ با ورزشکاران عزیز کشورمان، دادستان کل کشور طی دستور ویژه‌ای به معاون خود در حقوق عمومی خواستار پیگیری ویژه موضوع شد.
مسئولان برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی 2018 پیونگ‌چانگ قرار است به تمامی شرکت‌کنندگان در این بازی‌ها به صورت رایگان گوشی سامسونگ نوت 8 هدیه دهد این در حالی است که اعلام شده این هدیه به ورزشکاران ایرانی و کره شمالی تعلیق نخواهد گرفت. این اقدام سامسونگ واکنش های بساری را در این باره داشته است.

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، در دستور ویژه‌ای که حجت الاسلام‌والمسلمین محمدجعفر منتظری به معاون حقوق عامه دادستانی کل صادر کرده، آمده است: به دنبال اقدام توهین آمیز شرکت سامسونگ کره‌جنوبی با ورزشکاران عزیزمان که نماینده ملت بزرگ و رشید ایران اسلامی هستند و در پی آثار سوء سیاسی و اجتماعی آن در سطح بین‌المللی و با توجه به کسب منافع سرشار سالانه شرکت مذکور از فروش محصولات خود در جمهوری اسلامی ایران، مقرر می‌دارد در اولین فرصت مدیر شرکت سامسونگ در ایران احضار و نسبت به موضوع، اخذ توضیح و بررسی صورت گیرد.

بیشتر بخوانید:

بیانیه بدون عذرخواهی سامسونگ درباره حواشی اخیر

اقدام توهین آمیز "سامسونگ" نباید بی پاسخ بماند


در ادامه این دستور آمده است: چنانچه متعهد به جبران خسارت معنوی به نحو متناسب با اقدام اهانت آمیز خود شدند، زمان مناسبی را تعیین و به مرکز شرکت اعلام کنند. در غیراینصورت شرکت سامسونگ به عنوان شخصیت حقوقی و در اجرای بند الف ماده ٨ و مواد ١١، ١٤ و ٦٨٨ قانون آیین دادرسی کیفری و مواد 20 و ١٤٣ قانون مجازات اسلامی به دادسرای عمومی و انقلاب تهران جهت بررسی موضوع معرفی شوند.

منتظری در پایان تاکید کرده است که گزارش اقدامات صورت گرفته به وی ارائه شود/مشرق

نام:
ایمیل:
* نظر: