چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 16
کد خبر: ۲۰۷۱۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
سوک: مردم شهرستان عسلویه همچون گذشته حضوری گسترده و پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن داشتند و حماسه دیگری آفریدند.
به گزارش سوک همزمان با حضور با شکوه ملت مسلمان ایران در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن آحاد مردم شیعه و سنی عسلویه با حضور گسترده دراین راهپیمایی یک بار دیگر بیعت خویش را با آرمان های حضرت امام (ره)و رهبرمعظم انقلاب و شهدا مستحکم ساختند.

مردم با حضور حماسی خود مسیر راهپیمایی  از فلکه لنج تا پارک ساحلی را طی کردند و با شعارهای کوبنده و انقلابی این روز را گرامی داشتند.

شیخ عباس بحرینی امام جمعه موقت و از روحانیون و پیشکسوتان انقلابی در سخنانی با تبریک یوم الله ۲۲ بهمن از حضور قشرهای مختلف مردم، اهالی شیعه وسنی عسلویه، مسئولین و مدیران و کارکنان صنعت نفت در راهپیمایی امروز قدردانی کرد.

وی مهمترین رمز پیروزی انقلاب را لطف خدا رهبری امام و وحدت امت دانست و افزود: توسل وسیله رسیدن به خداست و توسل به خدا و پیامبر وائمه اطهارنیز از عوامل مهم پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود  وی یکی دیگر از عوامل را خواست واراده ملت برای تغییر و پیروزی بر نظام ستمشاهی دانست.

امام جمعه موقت عسلویه با تجلیل از نقش مردم عسلویه در دوران پیروزی انقلاب با نقل خاطرات آن روزها گفت: مردم ساحل نشین عسلویه اعم از شیعه وسنی اوج روزهای انقلاب در بهمن ماه ۵۷ درحسینیه صاحب الزمان حضور یافتند و من آنجا برایشان سخنرانی کردم و بر علیه شاه و نظام پهلوی شعار می دادند. ماموران ژاندارمری من را تهدید کردند اما گفتم من از شما ترسی ندارم و آنها عقب نشینی کردند. ماموران گروهان ژاندارمری می خواستند سلاح و تجهیزات را از گروهان خارج کنند ولی مردم مانع شدند و خودشان گروهان را تحویل گرفتند و شهر را سنگر بندی کردند و نگهبانی می دادند و شب و روز از مردم و اموال عمومی حفاظت می کردند .مردم عسلویه همیشه درصحنه ها حاضر بودند.

بحرینی افزود: این مردم دین خودرا به انقلاب ونظام ادا کرده‌اند و باز هم در تمام صحنه‌ها حاضرند ولی این ملت سهم دارد مسئولین باید به این مردم برسند الان بیش از چهار سال است عسلویه شهرستان شده ولی هنوز بسیاری از ادارات مستقر نشده است. از فرماندار شهرستان عسلویه می‌خواهم ادارات به صورت کامل استقرار شوند به صورت نمایندگی نباشند تا مردم مجبور شوند فاصله زیاد را طی کنند وبه شهرستان های دیگر بروند.

وی در پایان خواستار وحدت مردم شد و گفت: انقلاب ما به شکوفایی رسیده و قدرتمند شدیم گول دشمن نخوریم دشمن دنبال جنگ نرم است و می خواهد جوانان ما را منحرف کند به بیگانگان دل نبندیم و به این انقلاب افتخار کنیم/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: