سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 19
کد خبر: ۲۰۷۱۳۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
سوک:رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: یکی از مشکلات مهم این دانشگاه در زمینه خوابگاه و تامین زمین برای توسعه خوابگاه هاست.
به گزارش سوک عبدالمجید مصلح افزود: با توجه به 27هزار و 893 مترمربع فضای خوابگاهی موجود پوشش خوابگاهی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر 43 درصد است.
وی اضافه کرد: برای پاسخگویی به نیاز خوابگاهی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر 28هزار متر مربع دیگر نیز مورد نیاز است.
مصلح با اشاره به عمر 25 ساله دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: در این مدت هرسال یکهزار و 144 مترمربع فضای خوابگاهی ایجاد شده است.
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر افزود: کمبود فضای ورزشی از جمله دیگر نیازها و مشکلات این دانشگاه است که باید تقویت شود.
مصلح اضافه کرد: احداث سالن ورزشی، فضاهای روباز ورزشی و زمین چمن از جمله نیازهای ورزشی دانشگاه خلیج فارس بوشهر است.
وی یادآو رشد: در 25 سال گذشته تاکنون هرسال 104مترمربع فضای ورزشی در دانشگاه خلیج فارس ایجاد شده است.
وی یادآور شد: امسال با تعریف ردیف جدید برای توسعه زیرساخت ها تاکنون 120میلیارد ریال با احتساب دانشگاه فنی و مهندسی جم برای توسعه خوابگاه و حوزه های جدید مصوب شده است.
مصلح اضافه کرد: درزمان حاضر نسبت دانشجویان روزانه استان بوشهر به کل دانشجویان آن به طور تقریبی 7 درصد و با احتساب دانشگاه علوم پزشکی 10 درصد است.
وی با بیان اینکه دوره های روزانه بدون شهریه است، ادامه داد: این درحالی است که این آمار در کشور با احتساب دانشگاه علوم پزشکی 16 درصد است.
مصلح اضافه کرد: این شاخص گویای این است که به دلیل فراهم نشدن زیرساخت های مناسب روند توسعه آموزش عالی روزانه در استان بوشهر نسبت به کشورتوسعه مطلوبی پیدا نکرده است.
وی اظهارکرد: برهمین اساس 93 درصد جوانان استان بوشهر با هزینه شخصی و 7 درصد با هزینه دولتی مشغول به تحصیل هستند.
مصلح افزود: با توجه به همکاری مسئولان استان بوشهر تلاش می شود با برنامه ریزی مناسب شمار دانشجویان دوره روزانه در استان ارتقا و فاصله 6 درصدی جبران شود.
در زمان حاضر هفت هزار و 300 دانشجو در 91 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه خلیج فارس مشغول به تحصیل هستند/ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: