سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 19
کد خبر: ۲۰۷۱۵۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷
سوک:مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه برای هوشمندسازی بندر بوشهر با دانشگاه آزاد بوشهر گفت: در این راستا تیم‌‌های عملیاتی این دانشگاه تشکیل شد که با تکمیل آن خدمات بندری الکترونیکی و هوشمندسازی می‌شود.
به گزارش سوک محمدمهدی بنچاری در نشست کارگروه  ایجاد بندر هوشمند بوشهر با تاکید بر نقش مهم مراکز آموزش عالی در توسعه زیرساخت‌های بندر هوشمند اظهار داشت: یکی از جنبه‌های  اصلی و موثر در پروژه‌های اسمارت پورت در بنادر دنیا، حضور دانشگاه‌های معتبر آن مناطق  است.

وی از تشکیل تیم‌های عملیاتی دانشگاه آزاد بوشهر برای اجرای پروژه بندر هوشمند بوشهر خبرداد و افزود: همزمان با انعقاد تفاهم نامه میان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و دانشگاه آزاد بامطرح شدن موضوع اسمارت پورت سبب شد این دانشگاه سریعا تیمی را تشکیل بدهد و این موضوع را دنبال کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از تشکیل کارگروه تخصصی بندر هوشمند بوشهر خبر داد و عنوان کرد: این اداره کل در انجام پروژه اسمارت پورت از رویه‌های معمول گام را فراتر گذاشته و از کارگروه تشکیل شده تقاضا شده که با استقرار در بندر بوشهر تمامی زوایا را شناسایی و نیازهای بندر را استخراج کنند.

بنچاری بیان کرد: یکی دیگر از مواردی که به آن توجه می‌شود در اولویت قرار دادن پالایش و انتخاب پروژه‌ها در راستای اثرگذاری در وضعیت عملکردی بنادر استان بوشهر است.

وی بیان کرد: دیگر جنبه‌های  مهم پروژه اسمارت پورت  بوشهر می‌توان به ارتباط موثر فی ما بین صنعت و دانشگاه اشاره کرد و با رویکردی که دارد می‌تواند یک الگوی خوب مبنی بر همکاری دانشگاه‌ها با یک محیط صنعتی، اجرایی همانند اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر باشد.

بنچاری خاطرنشان کرد: این اداره کل در به ثمر نشستن هر چه بهتر این موضوع با دیگر دانشگاه‌های معتبر داخلی و دانشگاه‌های خارجی نیز گفت‌وگوها و پیگیری‌های لازم را انجام  می‌دهد و این مهم را پیگیری می‌کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه برای هوشمندسازی بندر بوشهر با دانشگاه آزاد بوشهر گفت: در این راستا تیم‌‌های عملیاتی این دانشگاه تشکیل شد که با تکمیل آن خدمات بندری الکترونیکی و هوشمندسازی می‌شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: