يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 20
کد خبر: ۲۰۷۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
سوک:سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم پارس جنوبی گفت: در راستای بازیافت گازهای ارسالی به فلر ۱۰ دستگاه کمپرسور پیشرفته همسو با تولید مستمر و پایدار گاز با موفقیت در پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی نصب شد.
به گزارش سوکسید محمد مهدی هاشمی در بررسی روند نصب کمپرسور در پالایشگاه نهم پارس جنوبی با اشاره به نقش مهم این پالایشگاه در تامین گاز مصرفی کشور اظهار داشت: فاز 12 پارس جنوبی که پالایشگاه نهم مجتمع گازی پارس جنوبی محسوب می‌شود نقش مهمی در تامین گاز مصرفی دارد به‌گونه‌ای که  11 درصد گاز کشور را تامین می‌کند.

وی پالایشگاه نهم پارس جنوبی را بزرگترین پالایشگاه گاز خاورمیانه  دانست و خاطر نشان کرد: پالایشگاه نهم مجتمع گازی پارس جنوبی نقش بسیار مهمی در چرخه اقتصاد کشور  و تامین گاز مصرفی دارد.

هاشمی از کاسته شدن گازهای ارسالی به مشعل پالایشگاه نهم پارس جنوبی خبرداد و خاطر نشان کرد: با راه‌اندازی کمپرسور واحد تثبیت میعانات گازی پالایشگاه نهم پارس جنوبی از گازهای ارسالی به مشعل پالایشگاه نهم کاسته می‌شود.

سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم پارس جنوبی با اشاره به نصب و راه اندازی کمپرسور پیشرفته در این پالایشگاه گفت: با تلاش کارکنان و متخصصان پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی دستگاه‌های کمپرسور پیشرفته همسو با تو لید مستمر و پایدار گاز با موفقیت نصب و راه اندازی شد.

وی، با اشاره به نقش مهم کارکنان فاز 12 در عملیاتی شدن سیاست اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به شرایط تحریم, چهار دستگاه کمپرسور پیشرفته در واحد 103 تثبیت میعانات گازی به همت متخصصان داخلی پالایشگاه نهم راه اندازی شد.

سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم پارس جنوبی با اشاره به نصب این چهار دستگاه در بازه زمانی چهار ماهه اظهار داشت: این اقدام  سبب جلوگیری از هدر رفت روزانه حدود 4 هزار مترمکعب گاز درپالایشگاه نهم مجتمع گازی پارس جنوبی می‌شود.

هاشمی کاهش آلودگی محیط زیست را از دیگر مزایای نصب کمپرسور پیشرفته عنوان کرد و گفت: با توجه به بازیافت گازهای ارسالی به فلر میزان حجم فلرینگ نیز کاهش می‌یابد.

سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم پارس جنوبی با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته 6 کمپرسور پروپان در واحد شیرین سازی این پالایشگاه نصب و راه اندازی شده تصریح کرد: در راستای بازیافت گازهای ارسالی به فلر در مجموع تاکنون  10 دستگاه کمپرسور پیشرفته همسو با تولید مستمر و پایدار گاز با موفقیت در پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی نصب شده است.

وی، با بیان اینکه روزانه ازحجم گازهای ارسالی به فلرهای پالایشگاه نهم کاسته می‌شود افزود: گاز استحصالی برای پالایش به واحدهای شیرین سازی پالایشگاه نهم انتقال داده می‌شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: