دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 18
کد خبر: ۲۰۷۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
سوک: رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور گفت: بیشترین خواسته های مردمی در مراجعه به دستگاه های اجرایی که باید به آن توجه بیشتری داشته باشیم مسئله اشتغال است.
به گزارش سوک وجه الله خدمتگزار  در دومین نشست شورای هماهنگی مدیران بازرسی، بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی استان بوشهر با قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: حضور مردم و مسئولان در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال حمایت ایشان از ولایت و دولت را به خوبی نشان داد.

وی بیان کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن وظیفه ما را برای خدمت به مردم چند برابر می کند.

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور تصریح کرد: سازمانی در انجام امور محوله موفق است که از عملکرد خود ارزیابی داشته باشد و این امر میسر نمی شود مگر توسط همکارانی که در حیطه کاری خود مسلط و کاربلد هستند.

خدمتگزار اضافه کرد: سازمان امور اداری و استخدامی کشور هر ساله در حوزه عمومی و اختصاصی دستگاه های اجرایی را ارزیابی می کند و در جشنواره شهید رجایی دستگاه های اجرایی برتر معرفی می شوند و یکی از شاخص های مهم در این ارزیابی، حقوق شهروندی و خدمت به مردم است و مدیران بازرسی ادارات نقش مهمی در این زمینه دارند.

وی یاد آور شد: برای نخستین بار در نظام اجرایی کشور، رئیس جمهور اقدامی قابل توجه کرد و در پیوست احکام همه وزرا، فعالیت های عمومی هر وزارتخانه و شاه بیت اساسی آن خدمت به مردم و توجه دولتمردان به برنامه هایی است که رئیس جمهور اعلام کرده است.

لزوم اهتمام ویژه برای خدمت به مردم

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور اظهار داشت: برای تحقق این امر از وزرا درخواست کردیم که برنامه های مورد نظر در دستور رئیس جمهور را به صورت برش استانی هم ابلاغ کنند.

خدمتگزار  گفت: جلسه مسئولان بازرسی وزارتخانه های ماهانه با دعوت نهاد ریاست جمهوری برگزار می‌شود و مدیران بازرسی باید ضمن آشنایی با وظایف خود، بر آموزش های ضمن خدمت هم تاکید داشته باشند.

وی تاکید کرد: استانداران، فرمانداران، مدیران اجرایی در خدمت به مردم و بررسی خواسته و مشکلات آنان با منابع موجود در کوتاه ترین زمان اهتمام ویژه به خرج دهند.

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور با اشاره به سامانه ارتباطات مردمی با دولت( سامد) بیان کرد:  بیشترین خواسته های مردمی در مراجعه به دستگاه های اجرایی، که باید به آن توجه بیشتری داشته باشیم مسئله اشتغال است.

دنبال مچ گیری نیستیم

خدمتگزار گفت: یکی از مسائلی که می تواند موج ایجاد امید در جامعه شود، استفاده از ظرفیت های مردمی برای سرمایه گذاری در بخش خصوصی است، بهره مندی از توان و آمادگی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در زمینه های تولید و اشتغال و کارآفرینی ضروری است.

وی تاکید کرد: در بازرسی ها از دستگاه های اجرایی، به دنبال مچ گیری نیستیم ضمن اینکه در بازرسی های دوره ای صورت گرفته از استانها از اقدامات خوب صورت گرفته تجلیل کرده و اقدامات اشتباه را هم اصلاح می کنیم.

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور با تاکید بر بازدیدهای دوره ای و سرکشی از حوزه های مدیریتی توسط مدیران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عمده درخواست های مردمی در ارتباط با شهرداری ها است، شهرداری ها فضایی فراهم کنند که مردم با نشاط و آرامش به مسائل خود رسیدگی کنند/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: