شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۷۷۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی با اشاره سالم بودن جعبه سیاه و امکان خواندن اطلاعات آن، گفت: جعبه سیاه با اولین پرواز به تهران منتقل می‌شود.
در تشریح آخرین جزئیات تحویل جعبه‌سیاه هواپیمای سانحه دیده ATR  محمدسعید شریفی مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی اظهار داشت: جعبه سیاه هواپیمای ATR سانحه دیده شامل FDR و CVR در استان کهگیلویه و بویراحمد تحویل نماینده سازمان هواپیمایی (رئیس کمیته بررسی سانحه ATR) شد.

در همین رابطه:

اولین تصاویر از لحظه پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمای یاسوج

‌وی با اشاره سالم بودن جعبه سیاه و امکان خواندن اطلاعات آن، اضافه کرد: جعبه سیاه با اولین پرواز به تهران منتقل می‌شود.مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی اظهار داشت: کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری صلاحیت رسیدگی به مستندات حادثه و تعیین علت سانحه را دارد.

شرفی با اشاره به انتقال قطعات پیکرهای جان‌باختگان ‌ادامه داد: سازمان پزشکی قانونی یکی دو روز پس از وقوع سانحه ATR از بازماندگان جان‌باختگان این سانحه آزمایش‌های DNA را انجام داد که با بقایای پیکرها مطابقت داده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

آخرین اقدامات برای انتقال جانباختگان سانحه سقوط هواپیما

مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی افزود: ما نمی‌دانیم که این بقایای پیکرهایی که به پایین آورده شده است مربوط به چند مسافر است، بلکه باید با آزمایش‌های DNA سازمان پزشکی قانونی مشخص شود.

هواپیمای ATR72 شرکت هواپیمایی آسمان با 64 مسافر و کرو پرواز، ساعت 08:05 صبح روز 29 بهمن‌ماه مهرآباد را به مقصد یاسوج ترک کرد اما در ساعت 09:30 از رادار خارج و ارتباط خلبان با رادار قطع شد و در ساعت 09:34 در 15 مایلی فرودگاه یاسوج پس از آنکه درخواست طرح تقرب و  کاهش ارتفاع داده بود، دچار سانحه ‌شد.

این حادثه در حوالی روستای بیده بخش دناکوه حاشیه ارتفاعات دنا در 14 مایلی یاسوج رخ داد.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: