شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۷۸۸۴
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
وزیر خارجه عربستان سعودی، در کنفرانس خبری مشترک با همتای بریتانیایی خود «بوریس جانسون» در لندن گفت:عربستان با بریتانیا در خصوص لزوم مقابله با ایران و متوقف کردن حمایت این کشور از تروریسم توافق دارد.
به نقل از اسکای‌نیوز، شب گذشته دفتر «ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرد که «ترزا می»، نخست‌وزیر انگلیس و «محمد بن‌سلمان» ولیعهد عربستان سعودی بر ضرورت همکاری مشترک برای مقابله با آنچه که «فعالیت‌های بی‌ثبات کننده» ایران در منطقه خوانده شده، توافق کردند.

بیشتر بخوانید:

خوش‌آمد گویی اسرارآمیز از بن‌سلمان در لندن

دفاع ترزامی از سیاست‌های عربستان

«عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی، روز گذشته در کنفرانس خبری مشترک با همتای بریتانیایی خود «بوریس جانسون» در لندن، اتهام‌های بی‌اساس علیه ایران را تکرار کرد و گفت: «عربستان با بریتانیا در خصوص لزوم مقابله با ایران و متوقف کردن حمایت این کشور از تروریسم توافق دارد.»

بوریس جانسون نیز در این کنفرانس خبری مدعی شده که ایران در یمن نقش مخرب و خطرناکی ایفا کرده و منطقه را بی‌ثبات می‌کند.

طبق این گزارش، بن‌سلمان، که سه‌شنبه شب وارد لندن شد، روز گذشته با ملکه الیزابت در کاخ باکینگهام ناهار خورد.

این استقبال گرم بریتانیایی‌ها از بن‌سلمان تنها به این دلیل نیست که بن سلمان رهبر واقعی کشورش است، بلکه عربستان سعودی که متحد قدیمی بریتانیا است، پس از خروج از اتحادیه اروپا، رابطه‌ای متفاوت با این کشور خواهد داشت. به بیان دیگر بریتانیا پس از خروج از اتحادیه اروپا به متحد، پول و بازار نیاز دارد و عربستان سعودی در صدر فهرست این کشور قرار دارد.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: