شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۷۸۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
سوک:سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم گفت: با آغاز عملیات کاشت ۱۰ هزار نهال حرا در سواحل دیلم ضمن احیای این سواحل جنگل‌های حرا احیا می‌شود.
به گزارش سوک غلامحسین آقاجری  در مراسم آغاز نهال کاری در سواحل دیلم با تاکید بر توسعه فضای سبز  در این شهرستان اظهار داشت: در راستای توسعه جنگل در اراضی شهرستان دیلم برنامه‌های مهمی تدوین و اجرای شده که طرح بیابان‌زدایی در اولویت  برنامه‌ها قرار دارد.

وی از احیا و جنگل‌کاری در سواحل دیلم خبر داد و افزود: در اجرای طرح توسعه فضای سبز و ایجاد جنگل‌های حرا در ساحل دیلم، نهال حرا  در خورهای بوهله، جن، دختر و بندر حماد کاشته می‌شود.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم با بیان اینکه شهرستان ساحلی دیلم در عرصه گردشگری جایگاه مهمی دارد گفت: در این راستا قرار است 10 هزار نهال حرا در مناطق ساحلی دیلم کاشته شود که در مرحله نخست آن 5 هزار نهال در حال کشت است.

آقاجری بیان کرد: با آغاز عملیات کاشت 10 هزار نهال حرا در سواحل دیلم، ضمن احیا این سواحل، جنگل‌های حرا ایحاد می‌شود.

وی گفت : تهیه نهال، کاشت، حفاظت و نگهداری آن با نظارت و همکاری سمن نبض سبز دیلم و با مشارکت مردم محلی و سایر فعالان محیط زیستی و طبیعت انجام می‌شود.

آقاجری  افزود: گسترش جنگل و حفظ تنوع زیستی، حفاظت از خاک، پایداری رسوبات، کاهش انرژی امواج، جلوگیری از تخریب و خوردگی ساحل، تقویت زیستگاه پرندگان و حشرات از اهداف تولید و کاشت نهال حرا است.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم با اشاره به سازگاری درخت حرا با وضعیت آب و هوایی و زمین منطقه اظهار کرد: زیستگاه جنگل حَرّا ساحل دریا و آب‌شور است که آب دریا توسط این درخت تصفیه می‌شود و امروز این طرح به همت جوانان و دلسوزان محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان انجام شد.

آقاجری با اشاره به اینکه این برنامه زیست‌محیطی با حضور بیش از 100 نفر برگزار شد خاطرنشان کرد: خوشبختانه روزبه‌روز شاهد افزایش سمن‌های زیست‌محیطی و منابع طبیعی و گسترش فرهنگ حفاظت از پهنه‌های سرسبز سراسر کشور هستیم.

وی با بیان اینکه حرا درختی از جامعه گیاهی مانگرو است افزود: حرا گیاه شورپسند می‌تواند با آب دریا و خاک‌های شور هم زیستی کند و نهال‌های حرا پس از کشت نیاز به آبیاری ندارند و با جزر و مد دریا آبیاری می‌شوند/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: