شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۷۸۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۸
سوک:نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: استان بوشهر تاریخی پرشکوه در مبارزه با استکبار دارد.
به گزارش سوک آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری  در چهارمین کنگره بین‌المللی بوشهر دو قرن مبارزه با استعمار در بوشهر اظهار  داشت: استان بوشهر دارای تاریخی درخشان در زمینه مقابله و مبارزه با استعمار و استکبار است.

وی خواستار حفاظت و حراست از تاریخ گران‌بهای استان بوشهر شد و اضافه کرد: استکبار جهانی برای کسب ثروت از روش‌های مختلفی استفاده می‌کند و مردم جهان را به صورت طعمه‌ای برای بلعیدن می‌بینند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه فلسفه سیاسی همه جنگ‌ها بر اساس خودبرتربینی بوده است، خاطرنشان کرد: استکبار جهانی در تلاش است تا جهان را مدیریت کرده و سرمایه دیگر کشورها را ببلعند.

وی با بیان اینکه دشمن در هیچ شرایط قابل اعتماد نیست ادامه داد: ایران همیشه دارای سرمایه‌های بسیار یژبزرگی بوده است و همین موضوع عملی برای تلاش دشمنان برای تهاجم و تصاحب شده است.

آیت‌الله صفایی بوشهری بیان کرد: طی دو قرن اخیر انگلیسی‌ها چهار بار برای ورود به ایران از بوشهر تهاجم خود را آغاز کرده‌اند که هر چهار بار نیز با شکستی سنگین روبرو شده‌اند.

وی با بیان اینکه استان بوشهر تاریخی پرشکوه در مبارزه با استکبار دارد، افزود: این استان به عنوان شناسنامه مقاومت و پایداری ملت ایران در مقابل استکبار شناخته می‌شود.

مردم استان بوشهر آماده جانفشانی هستند

امام جمعه دلوار نیز در این کنگره اظهار داشت: استان بوشهر در چهار بار مبارزه خود با انگلیسی‌ها به پیروزی رسیده است و نام این استان با تاریخ ضد استماری پیوند خورده است.

حجت‌الاسلام علی زاهددوست به شکست‌های مفتضحانه انگلیسی‌ها در بوشهر اشاره کرد و افزود: استان بوشهر بزرگان بسیار زیادی را در راه مقاومت مقابل استعمارگران تقدیم کرده است.

وی با اشاره به اینکه مقاومت جانانه بوشهری‌ها در مقابل استعمارگران لرزه بر اندام  متجاوزان  انداخته است، اضافه کرد: با صدور فتوای علمای دین، مجاهدان و مبارزان این سرزمین درسی بزرگ به متجاوزان دادند.

امام جمعه دلوار با اشاره به اینکه وجود گورستان متجاوزان انگلیسی نشان از جایگاه استعمار ستیزی مردم این سرزمین است، خاطرنشان کرد: مردم استان بوشهر همواره برای مقابله و مبارزه با متجاوزین آماده هستند و این را همواره نشان داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این کنگره به مدت چهار سال برگزار شده است، تصریح کرد: برگزاری این کنگره بسیار مهم است و حرکت برگزارکنندگان جای تقدیر دارد.

جبهه مقاومت نیجریه در مقابل استعمارگران

مبارز و پژوهشگر نیجریه‌ای نیز در این مراسم اظهار داشت: همه سازمان‌های بین‌المللی در خدمت استکبار و استعمار هستند و تاکنون برای جلوگیری از کشتر مسلمانان اقدام خاصی نداشته‌اند.

شهنو عبدالسلام با اشاره به جنایات استکبار در کشور نیجریه خاطرنشان کرد: استعمارگران با تبعیض نژادی خود را برای غارت ثروت دیگر کشورها محق می‌دانند ‌و مردم آنها را برده خود می‌دانند.

وی تصریح کرد: در نیجریه جبهه مقاومت در برابر استعمار و بیگانگان و آزادی‌خواهی به رهبری شیخ زکراکی با توجه به شعار لا اله الا الله شکل گرفته است.

مبارز و پژوهشگر نیجریه‌ای اضافه کرد: با اشاره به تلاش برای برقراری عدالت و خروج ثروت‌های عمومی از انحصار بیگانگان افزود: از مهمترین اهداف شیعیان نیجریه می‌توان به آزادی فلسطین به عنوان آرمان جهان اسلامی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه راهپیمایی بزرگ اربعین در نیجریه سبب ترس استعمارگران شده است، گفت: استعمارگران با اقدامات خرابکارانه و بمب‌گذاری سعی در تحریک شیعیان برای اقدام خشونت‌آمیز داشتند که با هوشیاری شیخ زکزاکی خنثی شد/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: