چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۰۷۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۶
نماینده ولی فقیه در استان:
سوک: نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: استان بوشهر شناسنامه مقاومت مردم ایران در مقابل استکبار جهانی است و همواره به خود می بالد که تاریخی این چنین با شکوه داشته است.
به گزارش سوک آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری امشب در چهارمین کنگره بین‌المللی بوشهر دو قرن مبارزه با استعمار در بوشهر اظهار  داشت: تاریخ بوشهر چون خورشید در فضای تاریخ جهان می‌درخشد که باید این تاریخ پاس داشته شود.

وی افزود: جهان استکبار به سرسپردگی کشورهای غربی سرزمین‌های را برای کسب ثروت با تهاجم سخت و استعمارنو و فرانو در اندیشه خود دنبال می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: آنها مردم جهان را طعمه‌ای برای بلعیدن می‌بینند و تمام جنگ‌ها بر اثر این فلسفه سیاسی رخ داده که با خودبرتربینی در اندیشه نظمی بودند که خود جهان را مدیریت کرده و سرمایه‌های دیگر کشورها را ببلعند.

صفایی‌بوشهری یادآور شد: دشمن در هیچ شرایط قابل اعتماد نیست و میز مذاکره و صلح آنها با دشمنی است که برای نابودی کشورها گام بر می‌دارند.

وی بیان کرد: جغرافیای مورد تهاجم استکبار سه گروه ساکتین، رزمندگان غیور و هم‌فکران آنهاست و تاریخ ایران همواره مشاهده کرده که بیگانگان به دلیل دارا بودن سرمایه‌های بیکران کشورمان، محل تهاجم کشورهای بیگانه بوده و بر این اساس به شمال و جنوب ایران حمله کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عنوان کرد: انگلیسی‌ها چهار بار در طی دو قرن اخیر بوشهر را که دروازه ورود به ایران بوده مود تهاجم قرار داده که هر بار مفاخر، ستارگان پرفروغ مانند علامه بادی، سید علی نقی دستی، مجتهد برازجانی و سردارانی مانند احمدخان و باقرخان تنگستانی و رئیس علی دلواری مقاومت را تجلی و پایدارای را تعریف کردند.

وی بیان کرد: در طی این دو قرن و چهار بار حمله انگلستان به بوشهر، مردم ، علما و سرداران این استان اجازه ندادند که حتی یک وجب از خاک ایران و آبراه خلیج فارس به بیگانگان سپرده شود که این افتخار برای استان بوشهر است.

به نوشته فارس، صفایی‌بوشهری عنوان کرد: استان بوشهر شناسنامه مقاومت مردم ایران در مقابل استکبار جهانی است و همواره به خود می بالد که تاریخی این چنین با شکوه داشته است و در زمانی که در پایتخت، حکمرانان به زندگی خود می‌پرداختند و روشنفکرنماها زیر پرچم سایر کشورها بودند در استان بوشهر عالمان، سرداران و مردم پربصیرت و ولایتدار در مقابل انگلستان ایستادند و ابرقدرت دریایی زمان را به زانو در آوردند.
نام:
ایمیل:
* نظر: