شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۷۹۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۱
سوک:معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: در قانون بودجه سال آینده تلاش شده بودجه دهیاری‌های کشور به ۲ برابر افزایش یابد و در این راستا پرداخت تسهیلات کم بهره برای توسعه عمران و آبادانی روستاها مورد توجه است.
به گزارش سوک سعیدرضا جندقیان در نشست با بخشدار و نماینده دهیاران بخش بردخون شهرستان دیر با تاکید بر توجه به درآمد پایداری دهیاری‌ها اظهار داشت: باید به سمتی حرکت کنیم که دهیاری‌ها درآمد پایدار داشته باشند که استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد درآمد پایدار است.

وی از افزایش بودجه دهیاری‌ها خبرداد و بیان کرد:در قانون بودجه سال آینده تلاش شده بودجه دهیاری‌های کشور به 2 برابر افزایش یابد و در این راستا پرداخت تسهیلات کم بهره  برای توسعه عمران و آبادانی روستاها مورد توجه است.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تاکید بر تدوین برنامه ویژه دهیاری‌ها بیان کرد: اگر دهیاری‌ها برنامه محور باشند تا 10 میلیارد ریال تسهیلات به آنها برای اجرای طرح‌های مختلف پرداخت می‌شود.

 جندقیان با تاکید بر مکانیزه شدن دفع زباله در روستاها افزود: دهیاران می‌توانند برای تامین خودروهای مورد نیاز روستا، تا سقف پنج میلیارد ریال با سود هشت درصد تسهیلات اعتباری دریافت کنند.

وی گفت: برای واگذاری ماشین مکانیزه حمل زباله سهمیه‌ای به بخش بردخون داده می‌شود.

بخشدار بردخون نیز فعالیت تعاونی دهیاران را  یکی از ظرفیت مهم این بخش دانست و افزود:  از سال آینده امور عمرانی و خدماتی دهیاری‌های بخش بردخون به تعاونی دهیاران واگذار می‌شود.

علی اخلاقی با تاکید بر تامین خودروهای عمرانی مورد نیاز دهیاران بخش بردخون به ظرفیت روستاهای بخش بردخون پرداخت و خاطر نشان کرد: این بخش در حوزه کشاورزی و صیادی از ظرفیت بالایی برخوردار است که تعاونی دهیاران می‌تواند با راه اندازی یک بنگاه اقتصادی تولیدی از این ظرفیت‌ها درآمد پایدار داشته باشد.

وی، یکی از مشکلات حوزه روستایی بردخون را دفع پسماند دانست و گفت: چون دهیاری‌ها خودرو حمل زباله ندارند این مهم سبب نابسامانی در جمع آوری پسماندها می‌شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: