پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 13
کد خبر: ۲۰۷۹۰۵
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۴
رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران می‌گوید تعدادی از متهمان حادثه خیابان پاسداران به قرارهای بازداشت خود اعتراض کردند که برای رسیدگی به دادگاه انقلاب آمده و بررسی می‌شود.
حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی در پاسخ به این سئوال که آیا پرونده متهمان حادثه خیابان پاسداران به دادگاه انقلاب ارجاع شده است یا خیر اظهارکرد: فعلاً فقط یک تعدادی به قرارهای بازداشت موقت خود اعتراض کردند که برای رسیدگی به دادگاه آمده است. 

بیشتر بخوانید:

مستندات فوت یکی از عوامل اغتشاشات گلستان هفتم به رویت خانواده‌اش رسید

عکس/ هدیه رهبر انقلاب به خانواده شهید بایرامی

فیلم/ اعتراف به وقت اعضاء فرقه تابنده

فیلم/ توضیح دادستان درباره فوت یک نفر در اغتشاشات پاسداران

رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران همچنین در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا در ارتباط با اغتشاشات دی ماه امسال نیز، پرونده‌ای به دادگاه انقلاب ارجاع شده است یا خیر افزود: تعدادی از پرونده‌های متهمان اغتشاشات دی ماه نیز به دادگاه آمده و تعیین شعبه هم شده است. 

غضنفرآبادی درباره زمان برگزاری دادگاه این افراد گفت: هنوز زمان محاکمه مشخص نشده است زیرا ابتدا باید شرایط قانون آیین دادرسی کیفری رعایت و سپس زمان محاکمه تعیین شود.

 آخرین بار عباس جعفری  دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور بیش از ۱۵۰ فقره کیفرخواست برای متهمان آشوب‌های دی ماه امسال خبر داده بود.

پرونده عامل شهادت سه تن از ماموران نیروی انتظامی در حادثه خیابان پاسداران، با صدور کیفرخواست به اتهام قتل عمد، به شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی ارسال شده اما هنوز تاریخ محاکمه مشخص نشده است.

پس از جلسه مقدماتی که طی هفته پیش رو برگزار می‌شود، تاریخ محاکمه مشخص خواهد شد.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: