شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۷۹۱۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
سوک:معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر لزوم توجه به خلاقیت در مدارس گفت: موفقیت نظام تعلیم و تربیت نیازمند اجرای تدریس مبتنی بر پژوهش است.
به گزارش سوک رضوان حکیم‌زاده  در مراسم رونمایی از آزمایشگاه زیست فناوری، آزمایشگاه زمین شناسی و پارک خلاقیت در پژوهش‌سرای شهید خوشبخت اظهار داشت: پژوهش‌گری یک مبنای قرآنی دارد و انسان با پژوهش و کنجکاوی از پستی دور می‌شود و به سمت کمال می‌رود.

وی اضافه کرد: در قرآن تاکید بسیار زیادی به تحقیق و پژوهش شده است و در نقاط مختلف زمین نشانه‌هایی است که باید کشف شود و به این صورت مبنای پژوهش را در آیات مختلف می‌بینیم.

 معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به احداث پژوهشگاه دانش‌آموزی در بوشهر بیان کرد: در صورتی که بخواهیم در عرصه تعلیم و تربیت به موفقیت برسیم باید از راه علمی پیش برویم.

وی با اشاره به اینکه ورود دیگر دستگاه‌ها در امور آموزش و پرورش مورد قبول نیست، اضافه کرد: اگر اصول علمی در زمینه تعلیم و تربیت را رعایت نکنیم به مشکل برمی‌خوریم.

حکیم‌زاده ادامه داد: یادگیری با آموزش‌دادن متفاوت است و اگر کسی بخواهد چیزی را یاد بگیرد باید درس‌ورزی کند و از راه پژوهش می‌توان به سمت یادگیری دقیق‌تر رفت.

وی خاطرنشان کرد: اگر جامعه‌ای بخواهد به توسعه دست یابد باید فرزندان آن سرزمین در جریان یادگیری چیزی را به علم اضافه کنند و دانش‌آموزان به صورت علمی چیزی را یاد بگیرند و بتوانند خلاقیت آنها پرورش یابد.

 معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش افزود: پژوهش اساس تدریس موفق است و امروز جدیدترین روش تدریس همین تدریس مبتنی بر پژوهش است و تدریس بر مبنای داده‌ها به تنهایی جوابگو نیست.

وی تصریح کرد: پژوهشگاه‌ها بهترین مکان برای تحقق اهداف مورد نظر در زمینه توسعه پژوهش است و برای توسعه بیشتر و بهتر باید به این پژوهشگاه‌ها توجه شود.

حکیم‌زاده اضافه کرد: مسئولان بدانند که بهترین محل برای توسعه استان همین توسعه آموزش و پرورش است و توسعه این نهاد نیازمند همکاری و مشارکت همه سازمان‌ها و ارگان‌ها است و مسئولان شهر و استان باید همت کنند.

وی بیان کرد: در معاونت ابتدایی آموزش و پرورش دو موضوع مهم را در دستور کار قرار دادیم که آزمون‌ها در مقطع دانش‌آموزان برداشته شد تا بتوانند باید کودکی کنند.

 معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: حذف پیک‌های نوروزی هم از دیگر برنامه‌ها بود که بتوانند به جای آن داستان‌خوانی و داستان نویسی کنند/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: