چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۰۷۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
سوک:پیکر «همایون شهنواز» کارگردان سریال دلیران تنگستان در شهر دلوار و در مقابل موزه رئیسعلی دلواری خاکسپاری شد.
به گزارش سوک مراسم تشییع پیکر «همایون شهنواز» کارگردان سریال دلیران تنگستان صبح یکشنبه در بوشهر تشییع شد و به شهر دلوار منتقل و آنجا نیز با حضور گسترده مردم و مسئولان خاکسپاری شد.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر گفت: سریال دلیران تنگستان ساخته همایون شهنواز به خوبی رشادت‌های رئیسعلی دلواری را به تصویر کشید و امروز پیکر این هنرمند فقید در مقابل موزه شهید رئیسعلی دلواری تشییع و خاکسپاری شد.

امید پارسایی‌فر اضافه کرد: عصر امروز نیز مراسم نکوداشت یاد و خاطره همایون شهنواز در سالن بانک صادرات بوشهر با حضور هنرمندان و سایر اقشار مردم برگزار می شود.

ابوذر دهدار رئیس شورای شهر اسلامی بوشهر نیز اظهار داشت: با توجه به نقش موثر مرحوم همایون شهنواز در معرفی جنبش مردم استان بوشهر در مبارزه با استعمار انگلیس از سرپرست شهرداری خواستیم یک خیابان یا معبر اصلی شهر بوشهر به نام همایون شهنواز نام گذاری و برای تصویب به شورا ارسال شود.

همایون شهنواز کارگردان سریال «دلیران تنگستان» روز چهارشنبه ۱۶ اسفند بر اثر ایست قلبی درگذشت.

مرحوم شهنواز که پس از سالها به کشور بازگشته بود، پنجم اسفند ماه به علت انفجار گاز در منزل، دچار سوختگی شدید و به بیمارستان منتقل شد.

مرحوم شهنواز کارگردانی سریال تلویزیونی «دلیران تنگستان» و فیلم سینمایی «شاه خاموش» را در کارنامه حرفه ای خود دارد.

سریال خاطره انگیز «دلیران تنگستان» به کارگردانی همایون شهنواز در اوایل دهه ۵۰ شمسی از تلویزیون پخش شد و پخش مجدد آن در اوایل دهه ۶۰ شمسی با استقبال مردم مواجه شد.

«دلیران تنگستان» به روایت مبارزان بوشهری به رهبری رئیسعلی دلواری می پرداخت/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: