شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۷۹۲۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
سوک:سرپرست ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر با اشاره به صدور بیش از ۳۴ میلیون تن کالا از گمرکات استان، گفت: بیشترین حجم صادرات کشور از گمرکات استان بوشهر انجام می‌شود.
به گزارش سوک بهروز قره بیگی  در نشست شواری هماهنگی مدیران استان وزارت امور اقتصاد و دارایی در استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه صادرات و واردات دارای ظرفیت بالایی است و تلاش داریم تا زمینه بهبود فعالیت‌های صادراتی و وارداتی در استان فراهم شود.

وی از صدور ۳۴ میلیون و ۱۲۵ هزار تن کالا با ارزش ۱۳.۳ میلیارد دلار در ۱۱ ماهه سال جاری در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: این حجم صادرات با احتساب میعانات گازی محاسبه شده است.

سرپرست ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر ادامه داد: در صورتی که میعانات گازی را در این آمار محاسبه نکنیم، میزان صادرات از گمرکات استان بوشهر ۱۸.۲ میلیون تن به ارزش ۷.۲ میلیون دلار بوده است.

وی با اشاره به ورود یک میلیون و ۶۰ هزار تن کالا از طریق گمرکات استان بوشهر، افزود: بسیاری از مجوزهای ترخیص کالا توسط دستگاه‌های اجرایی صادر می‌شود و تاخیر در ترخیص برخی کالاها برعهده گمرک نیست.

قره‌بیگی با بیان اینکه بیشترین حجم صادرات کشور از گمرکات استان بوشهر انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: کشورهای چین، جمهوری کره، امارات متحده عربی، هند، ژاپن، اندونزی، ترکیه، تایوان، کنیا و قطر  مهمترین مقاصد صادراتی استان بوشهر بوده‌اند.

وی اظهار داشت: میعانات گازی، محصولات پتروشیمی، کودهای معدنی، سیمان و کلینکر، انواع ماهی و میگوی پرورشی، گوگرد، سنگ گچ و گچ بنایی، گوجه فرنگی، یونجه و جکت نیز از مهمترین کالاهای صادراتی از گمرکات استان بوشهر بوده‌اند/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: