شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۷۹۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
سوک:معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: شیوه‌های نوین زنبورداری در استان بوشهر آموزش داده می‌شود.
به گزارش سوک افشین قطبی  در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی تولید ژله رویال و گرده گل زنبور عسل در استان بوشهر اظهار داشت: توسعه برنامه‌های آموزشی را به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار داریم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اضافه کرد: در همین راستا کارگاه آموزشی تخصصی تولید ژله رویال و گرده گل زنبور عسل با حضور ۸۰ نفر از زنبورداران فعال سراسر استان در شهرستان دشتستان برگزار شد.

وی ادامه داد: این کارگاه آموزشی در راستای افزایش بهره وری و عملکرد زنبورستان‌ها و همچنین استفاده از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های زنبورداری استان با همکاری دکتر تاج آبادی استاد دانشگاه و رئیس تحقیقات بخش زنبور عسل کشور برگزار شد.

قطبی افزود: این کارگاه با هدف آشنایی زنبورداران با علوم جدید زنبورداری و عدم اتکا، خروج زنبورداران از روش تولید تک محصولی (تولید عسل)، افزایش درآمد اقتصادی زنبورداران و ترغیب و تشویق آنان به تولید ژله رویال و گرده گل برگزار شد.

وی افزود: در این کارگاه آموزشی روش های تولید ژله رویال به صورت تئوری و عملی آموزش داده شد و برای افزایش بهره وری، نحوه تولید و برداشت گرده گل در فصل بهار استان (در محدوده زمانی اسفند تا اردیبهشت ماه) ارائه شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: ژله رویال دارای ترکیبی بسیار پیچیده از اسیدهای چرب و اسیدهای آمیینه و ویتامین ها و ... است، بسیار مقوی و دارای خواص درمانی بسیار موثر از قدیم الایام تاکنون بوده است.

وی گفت: ترغیب زنبورداران به سمت تولید ژله و گرده گل می تواند تاثیر بسزایی در استفاده از فرصت ها و افزایش درآمد آنان داشته باشد/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: